Hovawart - Teresie Bohemia

Přeskočit na navigaci

Select your language/Sprachauswahl

  • English
  • Deutsch

Archiv novinek - rok 2009

Krytí

Konečně hladina progesteronu v krvi vyšplhala na tu správnou hodnotu vhodnou ke krytí a já tak mohla s Resie vyrazit za ženichem. Cesta to byla dlouhá, cca 5 hodin jízdy, ale určitě to stálo za to. Krytí se povedlo hned na první pokus, mám z toho moc dobrý pocit. Věříme, že se za měsíc budeme radovat se zprávy, že krytí bylo úspěšné. Na fotky našeho párečku se můžete podívat zde:


/22. 12. 2009/

Abby Teresie Bohemia

Ani Abby si nemůže stěžovat na bezva majitele. Uspořádali pro ni k jejím 1. narozeninám narozeninovou party! Na fotky roční Abby se můžete podívat zde:


/1. 12. 2009/

Svod mladých Mladá Boleslav

Svodu mladých v Mladé Boleslavi se tentokrát zúčastnil "náš" Assan Teresie Bohemia, který s přehledem splnil.Odnesl si pěkný svodový kód: 5/2a/D2. Za fotečky ze svodu moc děkujeme jeho páníčkům. Tady jsooou:


/22. 11. 2009/

Vrh A slaví 1. narozeniny!

Rok utekl jako voda a "naše" štěňátka slaví své první narozeniny! Přejeme strašně moc moc moc zdravíčka a hodně lásky!

Za tu dobu z nich vyrostli velmi nadějní jedinci, jsem s nimi moc spokojená. Majitelům chci touto cestou poděkovat, s jakou péčí a láskou se jim věnují.  Po všech návštěvách si můžu s čistým svědomím říct, že jsem jim našla bezva páníčky.Pro mě jako chovatelku není podstatné kdo má kolik titulů, zkoušek, ale aby se měla štěňátka u svých majitelů dobře, nestrádali a byli šťastni se svoji rodinou, kterou jsem jim "našla".

Na jejich "velký den" jsme vyrazili do Klánovického lesa, kde jsme se sešli v poměrně početné smečce. Na procházku dorazil Argišek, Aninka s Ardenem a jejich kamarádem Derrym, Papčina nejlepší kamarádka Nelly, Resíček a Papča. Na fotky se můžete podívat zde:


/17. 11. 2009/

Arrina (Jessie) Teresie Bohemia

I na Arrinu (Jessie) mohou být Resie se Svenem pyšní, protože z ní vyrostla velká fešanda. Majitelům moc děkujeme za krásné fotky, moc rádi se s nima pochlubíme.


/16. 11. 2009/

Arniqué (Bella) Teresie Bohemia

Také od majitelů Bellušky máme moc pěkné zprávičky. Dle jejich slov je Belluška stále hrozně mazlivá a vyžaduje stále společnost. Bez ní si to už prý nedokážou představit ( pro mě nejdůležitější věc). Poslali nám i několik foteček, za které moc děkujeme! Také z Bellušky vyrostla pěkná kočka, o čemž se můžete přesvědčit zde:


/12. 11. 2009/

Antea Teresie Bohemia

I z Aninky roste velmi nadějná kočka, je to velká sympaťanda a závislák na paničce, což je jen dobře. Na fotky z dnešní návštěvy u Aninky zde:


/11. 11. 2009/

MVP Praha

Svoji výstavní premiéru si už také odbyl Assan Teresie Bohemia, který na MVP v Praze získal ve třídě mladých známku velmi dobrý 1! Ve třídě se potkal s bráchou Argiškem, který skončil na třetím místě. Posuzovala paní Jana Svobodová. 

Majitelům moc gratulujeme a děkujeme za pěknou prezentaci.

Přidáváme moc pěkný posudek Assana:

11 měs. pes, černý se znaky, která vykazuje lehkou dvojbarevnost, spr. utvářená hlava, skus nůžkový, spr. nasazené i nesené uši, stř. hnědé oči, správná mechanika pohybu, rozbíhavé HK, ocas správně nasazený, na konci mírná nerovnost, velmi přátelská povaha, pes dobře předveden.
 


/8. 11. 2009/

Aristo (Argiš) Teresie Bohemia

Majitelé Argiška nám poslali pár aktuálních foteček, za které jim moc děkujeme! Opravdu je celá máma ...


/7. 11. 2009/

Tato zpráva je určena pro pochybovače a závistivce:

Stále častěji se mi donáší různé zprávy o tom, že výkony naší Resky jsou zpochybňovány různými lidmi, kteří se tak snaží kompenzovat své neúspěchy ve složení zkoušek pomluvami. Jelikož já a Resie máme v pravosti zkoušek  a jejích výkonů čisté svědomí, dávám zde pár odpovědí na pochybné otázky, které se šíří vzduchem.

1)      Zkoušky děláme na jednom cvičáku, avšak pokaždé u jiného rozhodčího. Resie má složeno 15 zkoušek z výkonu, které byly posouzeny 13 rozhodčími!  Mezi nimi rozhodčí typu B. Ťujík, V. Schober, L. Jonáš, V. Nedvěd! Zkoušky děláme pro zábavu a potěšení. Vždy máme velkou radost z jejich složení a vůbec  by nás netěšilo dostat zkoušku bez výkonu, tzv. papírově.

2)      Cvičák ZKO Velký Borek jsem si vybrala, jak z důvodu dobré dostupnosti, tak především díky kvalitnímu a cílevědomému vedení tohoto klubu.  

3)      Na pochybnost, zda má vyrovnanou povahu bych odpověděla, ať si pochybovači přečtou na mých stránkách posudky různých rozhodčích o povaze Resie. Resie posuzovala řada vyhlášených a vážených rozhodčích jako G. Langheim, M. Kunze, A. Schellekens, U. Berges, S. D. Entenmann, J. Krämer, P. Walter, S. Kerschner a vždy se v posudku objevovala vyrovnaná, přátelská, sebejistá povaha!  

 V případě dalších problémů a pochybností se neváhejte ozvat


/30. 10. 2009/

Fotky z obran Pyper

Ani s Papčou nezahálíme a pravidelně trénujeme, abychom příští rok už nějaké ty lehčí zkoušky složily. I když je to můj druhý pes, tak výcvik není o nic lehčí, protože je úplně jiná než Resie. Přezdívka "Papas" na ní přesně sedí. Do všeho je strašně hrrr, takže musím její temperament spíš krotit. Vyžaduje neustálou pozornost, s ní se člověk prostě nenudí, pořád musím být ve střehu. Na stopách moc temperamentu škodí, tam jí musím hodně brzdit, už mě z toho bolí i záda. Na poslušnostech si ale na její temperament nemůžu ztěžovat. Na obranách vyniká především větší razancí a plnými zákusy. Díky Líbě máme i pár foteček z obran: 


/29. 10. 2009/

Resie opět válí ...

Dnes jsem se ještě víc utvrdila v tom, že je Reska na výcvik prostě jedinečná, protože by nás "nepustila" do dalších a dalších zkoušek. Jí ale práce strašně baví, což ukázala i na dnešní naší společné zkoušce ZPO 1!!! A body myslím hodně luxusní. První část se skládá z poslušnosti dle ZVV1, kvůli mé blbosti jsme ztratili 4 b, celkově tedy 96 b! Mimochodem to byla druhá nejlepší poslušnost ze šesti účastníků (dle ZVV1) ! Druhá část se skládá z obran dle ZVV3, která se ale provádí v lese!!! Pro Resie dost adrenalinová záležitost :). Ona celkově obrany miluje a teď ještě takové vzrůšo! Po pár trénincích v lese jsme nakonec získaly 85 b! Jsem na ní moc pyšná! Posuzoval pan rozhodčí J. Pružina.

Velký dík patří našim výcvikářům, Věrce a Dušanovi, bez nich bychom nebyly tam, kde jsme a velký dík i účastníkům dnešních zkoušek za podporu!!!


/28. 10. 2009/

Rakouský šampion

Resie se ode dneška může oficiálně pyšnit v pořadí již třetím šampionem, který u nás mnoho hovawartů ještě nemá, a to Šampionem Rakouska (Österreichischer Champion) !!! Diplom zde:


/27. 10. 2009/

Zkouška BH

S Resinkou jsme nastoupily na zkoušku BH, za kterou byla ohodnocena panem rozhodčím V. Nedvědem 57 b (max 60 b) a ještě byla pochválena za super projev. Tímto jsme jednak zvýšily své skóre na 14 zkoušek a jednak je pro mě každá zkouška výbornou zkušeností do dalšího počínání. A já věřím, že tato zkouška určitě nebyla pro nás zkouškou poslední.


/25. 10. 2009/

Pyper DKK a DLK 0/0 !!!

S Pypuškou jsme dnes vyrazili do Hradce Králové, kde jsme byli objednáni k panu MVDr. Ekrovi na rentgen kyčlí a loktů. Papča dopadla nejlépe jak mohla, výsledek nám potvrdili hned na místě, DKK i DLK 0/0 (HD A) !!! Máme velkou radost!


/16. 10. 2009/

Svod mladých Kroměříž

Svod mladých splnila také Arrina (Jessie) Teresie Bohemia, který se konal v Kroměříži a to s pěkným svodovým kódem: 5/3a/D2.

Majitelům moc blahopřejeme a děkujeme za účast!!!


/5. 10. 2009/

IHA Tulln

České výpravě se opět dařilo. Já nastoupila s Resie do třídy šampionů, ve které byla ještě přihlášená jedna fenka. Pan rozhodčí M. Kunze nakonec přidělil titul CACA nám! Radost je obrovská! České feny zastupovala ještě ve třídě pracovní All-Brii Sideric Miks, která také získala titul CACA a k tomu titul r. CACIB a ve psech vybojoval Chester Barte Prim svůj poslední potřební CACA na rakouského šampiona! Moc gratulujeme!!!


/4. 10. 2009/

Návštěva u Angely

Angela byla poslední fenkou, kterou jsme ještě nebyli navštívit. Opět jsem nestačila zírat, jak se Resinka hodně prosadila. Nebýt delšího čumáčku, tak je Angela celá Resie zamlada, stejně tak světlá, stejně s tak krásným pigmentem. Má moc ráda míčky a střapec, o který se s chutí přetahuje. Fotečky z návštěvy zde:  


/18. 9. 2009/

Svod mladých Lomnistá (SK)

"Náš" Amrei (Sven) Teresie Bohemia jako první z vrhu A úspěšně splnil svod mladých, který pořádal slovenský HW klub. Majitelům moc gratulujeme!


/1. 9. 2009/

MVP Mladá Boleslav

Na MVP v Mladé Boleslevi slavil svoji výstavní premiéru Aristo (Argiš) Teresie Bohemia. Jako nejmladší ve třídě mladých (pouze čerstvých 9 měsíců!) obsadil krásné druhé místo se známkou výborná! Moc gratulujeme majitelům a děkujeme za krásnou prezentaci!


/30. 8. 2009/

Setkání s Abby

Dnešní odpolední procházku v pražské Stromovce jsme strávili s "naší" Abby. Jak Abbuška vypadá ve svých 9 měsících se můžete podívat zde:


/26. 8. 2009/

Výletujeme

 

Jako každý rok, tak i letos jsme vyrazili na víkendový pobyt do Špindlerova Mlýna, který byl pojat jak jinak než turisticky. Rozdíl oproti minulým rokům byl ten, že jsme nebyli 3, ale bylo nás 5. Svoji premiéru zde měla Pyper a náš 3týdenní syn Tobiáš. Počasí se moc vydařilo, holky řádily v Labi a já fotila a fotila…


/17. 8. 2009/

Návštěva u Arniqué (Belly)

Na návštěvu u "naší" Arnušky (teď Belly) jsem se moc těšila, protože to byla právě ona, která jako poslední opustila svoje rodné hnízdo a které jsme doma říkali "tlustoprd" kvůli její nadměrné velikosti a žravosti. Přivítala nás světlá chlupatá koule, která jako by Resince z oka vypadla. Je to velký miláček rodiny, těší se z přítomnosti 3 dětí, se kterými každý den řádí na zahradě.

Mám moc velkou radost, že jsou plaváci hodně do maminky Resie, protože jako malí si sourozenci moc podobní nebyli. Zatím si Resinka hodně prosadila svoje. Že je i Belluška celá máma se můžete podívat zde:


/5. 7. 2009/

NHA, IHA Erfurt

Po delší době se Resinka taky ukázala ve výstavním kruhu, tentokrát na dvoudenní výstavě v německém Erfurtu. Přestože není v takové fyzické kondici, jakou bych si představovala, získala oba dva dny známku V1, CAC, Anw. Dt. Ch. VDH! Posuzovaly německé rozhodčí R. Neuwardt a B. Feix.

Výstavy se zúčastnili i naši kamarádi Halka Barte Prim, která v obou dnech získala známku V1, CAC, Anw. Dt. Ch. VDH, v neděli navíc titul CACIB!, dále dcera po Halce Agatha Hali Gali s ohodnocením V1, CAC, Anw. Dt. Ch. VDH a Chester Barte Prim, který byl také v obou dnech ohodnocen známkou V1, CAC, Anw. Dt. Ch. VDH, v neděli navíc titulem r. CACIB! Moc gratulujeme!


/16. 6. 2009/

Máme další fotky Jessie

Od majitele Jessie (Arriny) nám došly moc pěkné fotečky, na kterých to Jessince strašně moc sluší, roste z ní velká krasavice. Tady jsou:


/11. 6. 2009/

Pyper oslavila 1. narozeniny!

Pyper měla dnes svůj velký den! Oslavili jsme spolu její první narozeniny, kde nesměl chybět hlavně dortík se svíčkou a nějaké ty dárečky. Přejeme jí hlavně moc moc zdravíčka a ať je pořád taková jaká je: potrhlá, hravá a mazlivá. Fota z oslavy zde:


/7. 6. 2009/

Pyper splnila svod mladých

Dnes jsme se s Pyper zúčastnily svodu mladých v Mladé Boleslavi, kterým prošla úplně bez problému (žádné přemlouvání při prohlídce zubů či měření a prohmatání ocasu). Téměř čistý svodový kód zní: 5/2a/N3/mahagonový nádech srsti. Svým háčkujícím ocáskem Papča německý původ opravdu nezapře. Výška jí byla naměřena 65 cm, je to takový náš menší poníček :). Za fotečky moc děkujeme Ivě Vokurkové.


/6. 6. 2009/

Návštěva u Arriny (Jessie)

Další návštěva štěňátka po Resince a Svenovi na sebe nenechala dlouho čekat. Tentokrát jsem s holkama vyrazila navštívit malou Arrinu - Jessie, která už rozhodně není nejmenší z vrhu jak bývala. Vyrostla z ní moc milá, temperamentní, nebojácná fenka, máme z ní moc velkou radost! S páníčkem se chtějí věnovat záchranařině, tak jim přejeme hodně štěstí! Foto z návštěvy zde:


/3. 6. 2009/

Návštěvy u miminek pokračují

V neděli jsme se všichni rozjeli okouknout "našeho" Assana. Byli jsme mile překvapeni, jak už Assan ve svých 6 měsících hlídá! S páníčkem se stejně jako jeho plavý bráška Aristo (Argiš) věnují sportovní kynologii, tak držíme palečky, ať se jim daří! Během procházky jsme si ukázali, co je potřeba "umět" na výstavy a svod mladých, lehce pocvičili a nazávěr se pesani vyřádili ve Vltavě, i když tam spíš excelovala potrhlá Papča, která se nedávno odvážila plavat a téměř všechny klacky musela donést ona, ostatní k tomu nepustila. Samozřejmě jsme museli Assana zdokumentovat, tady jsou fotky:


/1. 6. 2009/

Resie složila ZVV3!!!

Říká se, že 5. rok věku psa je věkem, kdy je pes ve své vrcholové formě. Asi na tom něco pravdy bude, protože Resinka dnes, ve svých pěti letech, toho vrcholu dosáhla. Jsem moc pyšná, když můžu napsat, že je Resinka historicky první hovawartí fenou v ČR, která složila zkoušku ZVV 3!!! Za body se určitě stydět nemusí, i za ty jsem na ní hrdá.
Jako první jsme nastoupily na poslušnost (mezitím byla našlápnutá stopa, která má být stará 3 hodiny). Jelikož poslušnost zahrnuje 2 vysílačky a přivolání, které se smí provézt pouze mimo cvičiště (většinou po stopě na poli), ukončily jsme tuto část s vědomím, že jestli máme tuto část splněnou nebo ne, se dozvíme až po splnění dalších částí zkoušky, po obranách a stopách. Za tyto nervy až do konce „vděčíme“ za nesplnění cviku na vysoké kladině!, kterou má Resinka vždycky 100% (naši výcvikáři říkají, že má vysokou kladinu nejdokonalejší ze všech psů na cvičáku)! V půlce kladiny se prostě otočila a sešplhala ji zpět dolů, takže 0 bodů bylo na světě. Druhou částí zkoušky byly pro nás obrany, na kterých jsme nasbíraly 82 b! Na hovawarta myslím hodně slušný. Pan rozhodčí Hlaváček mi sám řekl, že nestačil koukat, takové plemeno a obrany na ZVV3? Po této části se vyrazilo na stopy. Z těch jsem měla trochu strach. Jednak člověk nikdy neví, kdo se za tu dobu od našlápnutí po té stopě projde a jednak hrozilo, že našláplou stopu smyje déšť a bude po pachu. Oproti ZPS 1 oba předměty zalehla, ale drobným chybkám jsme se nevyhly. Celkově tedy 84 b! Po této splněné části na nás čekaly vysílačky a přivolání, poslední 2 cviky z poslušnosti, které měly rozhodnout o tom, zda zkoušku splníme nebo ne. Nervy byly veliké, hlavně proto, že jsme vysílačky neměly moc natrénované. Štěstí nám ale přálo a nutné body ke splnění části z poslušnosti jsme splnily! Celkově za poslušnost 72 b!
Při vyhlašování výsledků pan Hlaváček poznamenal, že to je první ZVV3 po 15. letech, kterou u něj kdo splnil. A to já dodám: „ A to ještě hovawart“.
Obrovský dík patří našim výcvikářům, Věrce a Dušanovi z Psí školy MIMI, kteří nás na ni dokonale připravili, kteří nám strašně moc fandí, povzbuzují a motivují do další práce. Bez nich bychom zůstaly jen u ZPU2, která byla naším cílem, když jsme k nim začly chodit do školičky a toto je výsledek. VĚRKO A DUŠANE, MOC DĚKUJEME!!!


/30. 5. 2009/

Návštěvy u miminek

Máme nové fotečky „našich“ už 6 měsíců starých štěňátek po Resince a Svenovi, které jsem pořídila během návštěv v jejich domovech. Zatím jsem stačila navštívit Anteu, Abby a Arista (Argiše). Přidávám i aktuální fotku Assana, kterého navštívíme už tento víkend, moc se těíme. Myslím, že na ně můžou být rodiče pyšní. Tady jsou:


/25. 5. 2009/

Resie složila ZPS 1!

Zatímco v sobotu byla úspěšná Papča na poli výstavním, v neděli měla Resinka úspěch na poli zkouškovém, kdy si tak po roční odmlce spojené s mateřstvím do svého dlouhého seznamu zkoušek připsala zkoušku ZPS 1! Stopa 71 b (bez obou předmětů!) a poslušnost 83 b (štěkání 0 b!). Přesto jsem na ní moc pyšná, protože ji složila akorát v době nejvhodnější ke krytí a ještě na přísného rozhodčího pana L. Jonáše, který ji sám stopu našlápl.

Velký dík patří našim trenérům, Věrce a Dušanovi z Psí školy MIMI!


/17. 5. 2009/

Pyper opět na výstavě

S Pypuškou jsme se tentokrát zúčastnily české speciální výstavy v Knížecím Rybníku u Tábora a opět si nevedla špatně. Papča byla ohodnocená známkou výborná, která nás o to víc těší, jelikož posuzoval přísný pan rozhodčí Vladimír Adlt.


/16. 5. 2009/

Nové fotky miminek z našeho odchovu

Během doby, kdy jsme na našich předešlých stránkách neaktualizovali, nám od majitelů našich štěňátek z vrhu A došly aktuální fotky, se kterými se musíme s vámi podělit. Moc za ně děkujeme!


/30. 4. 2009/

Pyper na výstavě

S Pyper jsme se zúčastnily slovenské klubové výstavy v Bojnicích a dopadly jsme nad moje očekávání! Z 9 zúčastněných fen jsme s Papčou vyběhaly známku V2! Posuzovala rakouská rozhodčí Elizabeth Kapsch.


/25. 4. 2009/

Nové webové stránky

Dnes byly spuštěny naše nové webové stránky, které pro nás vytvořil Redakční systém Oskar! Moc děkujeme!

Rádi bychom také touto cestou poděkovali naší webmasterce Janě Baudyšové za dosavadní spolupráci.


/25. 4. 2009/

Další zprávy