Hovawart - Teresie Bohemia

Přeskočit na navigaci

Select your language/Sprachauswahl

  • English
  • Deutsch

Archiv novinek - rok 2011

Založená nová sekce


Především pro budoucí zájemce o štěňátka z naší chovatelské stanice jsem založila novou sekci: Odchov našich štěňat.

V ní bych ráda potenciální zájemce informovala o tom, v jakých podmínkách naše štěňátka vyrůstají, co je mým záměrem a snahou. Proč se snažím jim dát do vínku maximum.

Abych se v jednotlivých sekcích neopakovala, je vhodné si zároveň přečíst i cíle naše chovu v sekci Chov.


/22. 12. 2011/

Rodiče Merlina

Pro představu přidávám fotky rodičů Axela v. Wilden Jäger.


/15. 12. 2011/

Krytí Pyper


Krytí s Axelem v. Wilden Jäger (Merlin) bylo úspěšné, teď zbývá než měsíc čekat, zda nám za měsíc potvrdí březost Pyper.

Né nadarmo má Axel přezdívku Merlin. Tento huňáč mě naprosto očaroval, má velmi kontaktní povahu a velký temperament. Dle slov majitelky je to suverénní, velmi sebevědomý pes, který se ničeho nebojí a do všeho jde s plným nasazením. Jeho povahový test (ZTP) byl prý komický, když nechtěl 2 x vrátit ulovenou kořist (peška) a museli ho po cvičáku nahánět :). O úžasné povaze psů z A vrhu vom Wilden Jäger se mluví široko daleko, tak doufám, že štěňátka vyjdou :).

Fotky Merlina zde:


/15. 12. 2011/

Assan potřetí otcem!


Assan se může těšit z dalších potomků! Tentokrát se Assanovi TB a Bessy ze Stříbrných kaskád narodilo 9 štěňátek! Oba svoji barvu podrželi, takže jsou všechna štěňátka zbarvena jako jejich rodiče, tedy černá se znaky! Převahu mají fenky! 7 fenek! a 2 psi :).

V případě zájmu  o štěňátko kontaktujte chovatele z CHS z Dubového lesa.


/10. 12. 2011/

Papča začla hárat


Tak už je to tady! Papča začla přesně na den hárat :). Přesto, že je cesta za ženichy trošku delší (Dortmund a Franfurkt am Main), věřim, že to bude stát za to. Už se moc těšíme!


/2. 12. 2011/

Náhradní pes na krytí

Pro jistotu jsem si vybrala v RZV ještě  náhradního psa, kdyby se náhodou krytí s Axelem nevydařilo. Po povahové stránce dosahuje výborných  kvalit stejně jako Axel. Po vzhledové stránce by mohl  někoho odradit, záleží na preferencích každého, kam chce svůj chov směřovat a na co se chce zaměřit. Hrubými nedostatky rozhodně nedisponuje.

Celý jeho vrh byl na NZB (RZV svod mladých s povahovou částí navíc ohodnocen od paní S. D. Entenmann jako vrh s úžasným kořistnickým pudem a přátelskou povahou). Vrh se mi líbí i po exteriérové stránce. Fotky zde: NZB S vrh v. Campemoor

Zmíněným psem je Soho v. Campemoor.


/24. 11. 2011/

Assan je opět otcem!

Našemu Assanovi a Four Roses Šédedab se narodilo 11 krásných štěňátek! Assan se opravdu pochlapil :). Zároveň i složení štěňátek je povedené:

1 čzn pes,

1 černý pes,

4 čzn feny,

1 plavá fena,

4 černé feny.

V případě zájmu o štěňátko z tohoto zajímavého spojení neváhejte kontaktovat chovatelku z CHS Od Dabele.


/22. 11. 2011/

Svod mladých v Mladé Boleslavi

Svodu mladých se včera zúčastnil náš Boss (Ben) Teresie Bohemia, který se jako jeden z mála psů nechal bez problémů změřit a prohlédnout zuby. Od paní Terezy Kejvalové a Ivany Zenklové získal kód: 5/2a,4f. Naměřená výška 66 cm.

Majitelům moc děkujeme za účast!

Za fotky Bena moc děkujeme Míše Václavů.


/20. 11. 2011/

Vrh A slaví 3. narozeniny!

Všem štěňátkům z vrhu A (Resie x Sven) přejeme všechno nejlepší k jejich 3. narozeninám!


/17. 11. 2011/

Assan TB zkouška ZPU-1

Assan dnes úspěšně složil zkoušku ZPU-1 na celkem slušných 125 b! Pár věcí se jim nevydařilo, jak si představovali, ale hlavní je, že je to doma! Moc gratulujeme!

 

Přidávám aktuální fotky Assana.


/5. 11. 2011/

Pyper splnila RZV bonitaci (ZTP)!

S Pyper jsem se dnes vydala do německého Lübbenu, kde RZV klub pořádal bonitace.

Pyper testem prošla skvěle, málem jsme mohly být připuštěny i k tzv.  Körung, ale bohužel kvůli kratšímu formátu nám nemohl být nabídnut.

Körung už je taková třešnička na dortu, kdy po splnění níže uvedených podmínek může pes podstoupit další "test" ve formě vybraných částí z oddílu C (obrany) dle VPG 1.

RZV bonitace (ZTP) je velmi náročné povahové prověření psa. Chování psa může být v každé situaci vyhodnoceno jako "korektní", "připuštěn" a "nepřipuštěn". Chování Pyper bylo ze 14 situací 10 x!  ohodnoceno jako "korektní" a pouze 4x "připuštěn". Pro Körung je nutné vyhodnocení "k" u těchto situací:

- jisté chování psa při posuzování exteriéru

- výrazný zájem o kořist s cizí osobou (figurant)

- chování psa proti cizí podezřelé osobě (návázání kontaktu)

- chování psa při útoku figuranta (Pyper tento tlak vydržela do 2 m!!! - chování jisté)  - velká řada psů vydrží tlak "pouze" do 5 m s posouzením nejistá a to i psi z trojkovýma zkouškama.

Tyto situace Pyper vyhodnotila bezvadně ( a to i přesto, že nebyla na tuto bonitaci nijak systematicky připravována), takže by z povahového hlediska  k nastoupení na Körung  měla nárok.

Z exteriérového hlediska musí být exteriér psa vyhodnocen min 25! x korektní, Pyper měla "k" dokonce 28x! Z toho je podmínka, aby korektní byl:

- typ

- formát

- hlava

- skus

- počet zubů

- nasazení uší

- nasazení ocasu.

Zmíněný kratší formát nám to překazil, ale to by bylo moc radosti najednou a jsem na Pyper strašně hrdá, že to tak super zvládla.

Bezvadná byla i parta, která nám moc držela palce a fandila nám, což mě jako "českého vetřelce" velmi mile překvapilo.

Za zmínku stojí, že ZTP složil i Pyper nevlastní bratr, Quastel von der Taubenbrücke, jehož temperament a zájem o kořist by záviděl lecjaký maliňák. Takového živého hovawarta jsem nikdy neviděla, tak jsem ráda, že je to aspoň v rodině a můj první dojem na naší společnou matku byl o její živelné povaze správný :).

Ptala jsem se i na otce našeho plánovaného vrhu a jsem ráda, že potvrdili můj správný výběr, což potvrdila řada  jeho krytí s pracovně vedenýma fenama v RZV. Mimoto mi byl doporučený i jeden bezva náhradník :).

Za poznámku stojí, že pokud pes nemá zájem o hru nebo třeba nemá kořistický pud, je tato situace vyhodnocena jako nepřipuštěn! a ukončuje se bonitace! Zároveň čas strávený na place a v terénu (v lese) zabere 45 min!

Možno to stojí za zamyšlení...


/29. 10. 2011/

Boss Teresie Bohemia

Jak jsme očekávali, také Boss (Ben) Teresie Bohemia se může těšit ze zdravých kyčlí, výsledek DKK 0/0! Majitelům moc gratulujeme!


/26. 10. 2011/

Naše divoké venčení

Vzhledem k blížícímu se krytí jsem poprosila Janu Hnátkovou, aby nám udělala nějaké prezentační fotky Pyper. Původně jsem uvažovala pouze o fotkách ve statice, ale ty za pohybu jsou dokonalejší a přesně vystihují živelnost Pyper. Bez peška nedá ani ránu, jinak si najde špinavé klacky a to je do rukou fakt chuťovka :). Na naše každodenní procházky se  můžete podívat zde. Více fotek je v sekci Fotogalerie.


/20. 10. 2011/

Assanova krytí

Není to ani půl roku, co Assan v květnu s přehlem zbonitoval a nevěsty se za ním jen ženou. Po velmi zdařilých štěňátkách s fenou Axou Haf Raf z CH Dog Haf budeme držet palce, aby se zadařilo i s fenkami Four Roses Šédedab a Bessy ze Stříbrných kaskád, které nedávno bez problému nakryl!

Fotky štěňátek z Assanova prvního krytí s Axou Haf Raf zde:


/9. 10. 2011/

Resie a Pyper zkouška ZM

Resinka má dnešním dnem ve své výkonnostní knížce složením dnešní ZM již 19 zkoušek z výkonu! Touto zkouškou si tak doplnila vzdělání, protože jsme právě ZM před lety přeskočily. A přestože už není v tréninku, odnesla si nejvíce bodů z obran a to 46 b!

Stejně hrdě odkráčela z obran i Pyper, které si také odnesla 46 b právě z obran!

Jsem na obě holky moc pyšná!

Moc děkuji všem, kteří se podíleli na výcviku, především Věrce a Dušanovi z Psí školy MIMI!


/1. 10. 2011/

Oftalmologické vyšetření Pyper

 

Z důvodu nově zavedených podmínek pro krytí se psy s RZV jsem musela nechat Pyper vyšetřit na dědičná oční onemocnění, které je v Německu k uchovnění i povinné. Pan MVDr. Hron neshledal žádný nález.


/14. 9. 2011/

Fotky Berry TB

Poprosili jsme o nové fotky Berry TB. Prosby byly vyslyšeny a přinášíme nové fotečky Berči, ze které se klube pěkná krasavice. No, posuďte sami :).


/6. 9. 2011/

Víkend ve Špindlerově Mlýně

Po roce jsme opět navštívili naše oblíbené rekreační středisko Špindlerův Mlýn. Hned po příjezdu si při venčení Pyper nabila pěkně kokos, samozřejmě při honění zajíce, jak jinak. Tak ho má trochu jako prasátko, ale už se to pomalu regeneruje a my se opět pouštíme do příprav na zkoušky. Fotky zde.


/30. 8. 2011/

Assan na výstavách

Během jednoho týdne se Assan zúčastnil 3 výstav. Nejlepšího úspěchu dosáhl na NVP v Lipsku, kde posuzoval pan H. Ludwig, který má rád vyloženě mohutné typy. Kvalita psů v otevřené byla opravdu vysoká, o čemž svědčí u všech 7 nastoupených psů ocenění známkou "výborná". Po 6 kolečkách o pořadí si nakonec Assan vyběhal druhé místo, tedy V2, res. CAC, res. Anw. Dt. CH. VDH s dodatkem pana rozhodčího, že je to pěkný typový pes :).

Druhý den na MVP v Lipsku posuzovala paní rozhodčí I. Mirbach. Ze 6 psů Assan nakonec skončil na 4. místě se známkou výborná.

4. místo je Assanovi asi osudné, i dnes na MVP v Mladé Boleslavi obdržel od pana rozhodčí V. Adlta ocenění V 4.

Majitelům děkujeme za pěknou reprezentaci naší CHS a budeme držet palečky, ať to příští rok dotáhnou do pracovky, na němž už začli usilovně pracovat :).

 

 


/28. 8. 2011/

Pyper videa

Máme první videa Pyper z poslušnosti! Je to pouze nácvik, máme ještě co dolaďovat, ale věřim, že to do podzimních zkoušek zvládneme. Jedno video je i s naším synem Tobíkem, co by rušivým vlivem.  Přesto se Pyper parádně soustředila, je to šikula. Hudba tam není schválně, aby bylo vidět, že Pyper nijak nepomáhám :)

Videa:

http://www.youtube.com/watch?v=OAck4PKcEJY

 http://www.youtube.com/watch?v=y7LCfMelWXc

 http://www.youtube.com/watch?v=8cy9zWXGSec

 

 


/27. 8. 2011/

Jak rostou...

Máme další fotečky našich odchovanců, tentokrát Assana a Arriny (Jessie). Oba se připravují na zkoušky, tak jim moc držíme palce!


/16. 8. 2011/

Argišek TB složil ZPU-1

Trpělivost a píle se Alence a Argiškovi vyplatila, když na LVT bravurně složili zkoušku ZPU-1 na krásných 134 b! Z toho 19 b (z 20 b) za stopu a s pochvalou od pana rozhodčího L. Nováka. Jsem na oba moc pyšná! Je to jejich již 3. zkouška a věřim, že nebude poslední.

Po roční odmlce opět zkusili obrany a světe div se, Argišek obrátil a vypadá to nadějně. Ostatně posuďte sami :). Video zde.


/15. 8. 2011/

Assan TB je otcem!

6. 8. 2011 se našemu Assanovi a Axe Haf Raf se narodilo 6 krásných štěňátek! Složení je následující: 2 psi černí se znaky, 2 plaví psi a 2 fenky černé se znaky.

Více informací o štěňátkách najdete na web stránkách CHS Dog Haf.


/15. 8. 2011/

NVP Mladá Boleslav

Po kratší odmlce se Assan ukázal na NVP v Mladé Boleslavi. Pan rozhodčí Řehánek ohodnotil Assana v konkurenci 7 psů, ač mu nic nevytkl, známkou výborná s pořadím 4. Možná nebyl zrovna jeho typ, protože při určování pořadí za pohybu na Assana ani okem nepohlédl.

Za fotky moc děkujeme Míše :).


/22. 7. 2011/

Jak rostou...

Přinášíme nové fotečky plaváků z našich odchovů, Argiška a Benjamina.


/13. 7. 2011/

Bonitace

Pyper se dnešním dnem stává chovnou fenkou! Povahovým testem prošla s naprostým přehledem, což je pro mě nejdůležitější.

Bonitační kód: 3/2a/D2,G1,G3,L4,L6,N4,S1/S (vyrovnaná, sebevědomá).

Teď budeme především pracovat na dalších zkouškách a v prosinci plánujeme krytí plemeníkem ze země původu. Štěňátka budou tedy nositeli 100%ní zahr. německé krve!


/18. 6. 2011/

Zkoušky

Dnešní den byl ve znamení zkoušek.

Argišek nastoupil na zkoušku BH, kterou pan rozhodčí V. Nedvěd ohodnotil krásnými 51 b! Majitelům moc gratulujeme!

S Pyper jsem nastoupila v ZKO Brandýs nad Labem na zkoušku ZPU-1, kterou jsme úšpěšně složily s pěknými 132 b! Jako psovoda mě snad i víc těší pochvala pana rozhodčího J. Plška za pěkně předvedení a práci se psem :).


/11. 6. 2011/

Výsledek DKK z vrhu B

Výborná zpráva přišla od majitelů Berry, která jako první z vrhu B podstoupila vyšetření na DKK. Berry má 0/0 (HD A)!!!

Majitelům moc gratulujeme! Zároveň přidáváme aktuální fotky Berči.


/9. 6. 2011/

Assanovo 1. krytí!

Za Assanem přijela první nevěsta Axa Haf Raf! Přestože oba měli své poprvé, krytí a nasledné překrytí bylo úspěšné! Přibližně tedy za měsíc se dozvíme, zda bude březost potvrzena. Držíme moc palce!


/7. 6. 2011/

Nová sekce "Krycí psi"

Naše webové stránky se rozšířily o složku "Krycí psi", ve které bychom rádi prezentovali uchovněné psí jedince z naší chovatelské stanice s bližšími informacemi.

V současné době tato sekce patří zatím jedinému čerstvě zbonitovanému psu Assan Teresie Bohemia.


/29. 5. 2011/

NVP, MVP Litoměřice

Říká se "neznalost neomlouvá", o výstavách by se dalo říci "nezkušenost neomlouvá". Změna handlera ze zdravotních důvodů byla Assanovi "osudná". První den byl na NVP v Litoměřicích ohodnocen známkou V3 (posuzovala pí B. Sochorová), druhý den díky hodně špatnému postoji při posuzování obdržel od pana L. Kukly dokonce známku VD! Toto je názorný příklad, že hadler dělá při předvedení psa hodně a že i špatné předvedení díky nezkušenosti dokáže psovi i "ublížit".

Věříme, že příště to dopadne určitě lépe! :)


/29. 5. 2011/

NVP Jelenia Gora

Argišek vyjel na svoji druhou polskou výstavu do Jelinii Gory, odkud si dovezl známku V1 a svůj již druhý titul CWC!!!

Majitelům moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí na třetí výjezd!!!


/15. 5. 2011/

Svody mladých Knížecí rybník

S bonitacemi současně probíhaly i svody mladých, kterých se zúčastnili 2 naši odchovanci z vrhu B, Barnie a Benjamin. Oba mě zaujali svoji moc přijemnou, bezkonfliktní povahou.

Přátelská komise skládající se z T. Kejvalové a L. Černé zadala klukům následující svodové kódy:

Barnie: 5/2a,4f/A4

Benjamin: 5/3a.

Majitelům moc děkujeme za účást a přejeme jim hodně úspěchů do budoucna!


/15. 5. 2011/

Assan je chovný pes!

Druhý den po speciální výstavě HW se v Knížecím rybníku konaly bonitace, na kterou se přihlásil i "náš" Assan.

Povahovou částí prošel naprosto suveréně a s těžkým přehledem, až jsem byla na kluky strašně moc hrdá ( a to já jsem hodně velká kritička :))

V exteriérové části bonitace našel pan rozhodčí V. Adlt s paní H. Jemelkovou jedinou chybičku a to středně hnědé oko, jinak je prostě dokonalý :). Naměřená kohoutková výška je ideální, 68 cm!

Bonitační kod: 5/2a/D2/S!!!

Majitelům moc gratulujeme a děkujeme, že to dotáhli až do finále!


/15. 5. 2011/

Speciální výstava HW Knížecí rybník u Tábora

Plánovaná speciální výstava HW v Knížecím rybníku u Tábora slibovala díky pěknému prostředí příjemně strávený den umocněný kvalitními rozhodčími ze země původu. Vzhledem k tomu, že jsem počítala, že fenky bude posuzovat paní S. D. Entenmann, přihlásila jsem nakonec Resie, a to do třídy pracovní. Jaké bylo překvapení, když fenky nakonec posuzoval pan M. Kunze, který Resie v závěrečném běhání umístil na místě třetím se známkou výborná!

Psy tedy posuzovala paní S. D. Entenmann, která dle mého názoru spíše preferovala psy sportovnějšího typu. Přihlášený Assan se  tentokrát sice do užšího výběru "výborných" psů nedostal, ale hlavní je, že je výborná doma :).

 


/15. 5. 2011/

Fotky ze stop

Jak jsem již avizovala, s Resinkou se budeme věnovat už jen stopování, naší další metou je zkouška FH 2 (nejdříve ale až na podzim) a pokud nám bude přát štěstí, tak účast na výběrových závodech. Podle pana rozhodčího K. Nedvěda, který výběráky posuzuje, na to Resinka má, jen musíme víc zapracovat. Chuť do práce Resinka stále neztratila, už jen to, že málem zboří celé auto, když přijíždíme na pole a jdu jí stopu našlápnout, mě motivuje do další práce, protože takový zájem se jen tak nevidí.

A kdo jiný než Mirek Pospíšil by nám mohl dát rady jak na to :).

Mirku, ještě jednou moc díky za cenné rady a tvůj drahocenný čas!

Za fotečky děkujeme Mirkovi :). 


/27. 4. 2011/

IHA Dresden

Assan opět slaví úspěch, tentokrát na MVP v Drážďanech, kde mu německý rozhodčí pan Helge Ludwig zadal tituly V1, CAC, CACIB, BOB!!! Potěšilo nás, že se Assan líbil nejen panu rozhodčímu, ale i německým chovatelům, kteří si už zjišťovali, zda je Assan uchovněný :).

V otevřené se předvedla naše Pyper, která si v konkurenci 7 fen doslova vyběhala pořadí 4, bohužel se známkou VD kvůli šedivým znakům na krku. Jinak se moc líbila, máme krásný posudek, který je k přečtení zde:

Téměř 3letá fena, suverénní, velkého rámce, černá se znaky výborného typu. Mohutná hlava, korektní uši, středně hnědé oči, kompletní nůžkový skus. Výborný pohyb. Anatomicky korektní ocas je za pohybu vysoce nesen a zatočený. Znaky na mordě jsou náznakové, na krku prošedivělé, na hrudníku a na nohou dobře posazené. Jsou silného tónování, na tlapách znatelně zakouřené, pěkná černá srst střední délky.


/24. 4. 2011/

IHA Wieselburg

Tak máme s Pyper za sebou první jarní výstavu. Tentokrát jsme vyrazily do rakouského Wieselburgu, ze kterého jsme si domu odvezly známku V2, r. CACA! Posuzovala paní rozhodčí F. Kappacher, která mimo jiné posuzovala hw poprvé.


/11. 4. 2011/

Resie složila ZPS2

S Resinkou jsme dnes nastoupily na stopařskou speciálku ZPS 2, kterou jsme úspěšně složily! Jsem na Resinku moc pyšná! Tato zkouška se skládá ze 2 stop a poslušnosti  dle ZVV3.

Za první stopu, která je časově velmi náročná - 4 h stará - 1500 kroků dlouhá a pro Resku v podstatě nuda, pouze 2 lomy s 2 předměty, jsme obdržely 80 b! Přešlap stopy stádem srn byl znát, častější větření se na výsledku samozřejmě projevilo.

Pak  následovala část  poslušnosti dle ZVV3, vysílačky do 2 směrů (min 50  kroků) určené panem rozhodčím a následné přivolání. To jsme z 20 b možných dostaly 13 b.

Za další hodinu jsme nastoupily na druhou stopu, 1 h starou, 500 kroků dlouhou se 4 lomy, z toho 1 ostrý a pro větší srandu s přešlapem cizí osoby na prvním a posledním úseku. Nevim, proč všechno musím vyžrat, ale během stopování nás míjely 4 slečny na koních. Naštěstí nás pan rozhodčí u předmětu déle podržel a my pak po jejich proběhnutí mohly pokračovat. Na druhé stopě si Resinka vyčuchala 78 b.

Vzhledem k tomu, že už tyto 2 stopy samo o sobě jsou dost vyčerpávající, projevila se velká únava na poslušnosti. Na poslušnosti, která je dle mého názoru nejtěžší z celé sportovní kynologie. Některé cviky, jako třeba čelem vzad, posunky úplně bojkotovala. Měla krásné plížení za 10 b, což mi dalo při nácviku asi práci největší a dost překvapivě měla nejlepší žebřík za poslední 2 roky :). Celkově tedy za 70 b, ale hoodně zasloužených. A to byla zkouška ještě na cizím cvičáku :).

Posuzoval pan rozhodčí Karel Nedvěd, jeden z posuzovatelů VZ pro mistrovství ČR stopařů.

Chci poděkovat našim výcvikářům Věrce a Dušanovi, všem účastníkům zkoušek, kteří nám moc drželi palce a v neposlední řadě mému manželovi za jeho trpělivost :)

Resince jsem slíbila ještě den před zkouškou, že když tuto zkoušku zdoláme, tak se již zaměříme pouze na stopování. Takže na podzim zkouško FH2... zdrar, zdar, zdar :)

 


/2. 4. 2011/

Zkouška

S Pyper jsme dnes nastoupily na zkoušku ZZO, kterou jsme s krásnými 57 b (z 60 b) úspěšně složily. Na to, že už mám něco za sebou, tak bych se mohla chyb vyvarovat, ale jak se říká, i mistr tesař se utne, tak jsme zbytečně kvůli špatným povelům přišly o 2 b. Ještě že existují tyto nižší zkoušky, aby se jich člověk na těch vyšších už mohl vyvarovat.

Moc chci hlavně poděkovat naší výcvikářce Věrce, která dala dohromady s Pyper aport. Hold, kdo umí, ten umí :)


/20. 3. 2011/

Německý šampion VDH!

Tak už to máme černé na bílém! Resince byl oficiálně přidělen titul Deutscher Champion VDH!!! Resinka si tak své portfolio šampíku zvýšila na 4! Radost je veliká! Resinko, moc díky!!!


/24. 2. 2011/

1. rok vrhu B

Dnes slaví štěňátka z vrhu B své první narozeniny. Přejeme jim všechno nejlepší!!!


/21. 2. 2011/

MVP Brno

Berry se s paničkou přihlásila na svoji první výstavu do Brna, takže bylo jasné, jak rodina Hladkých stráví sobotní dopoledne. Mojí snahou byla maximální podpora, protože sama ze své zkušenosti vím, jak je člověk nervozní, když je poprvé na výstavě ( i když já jsem nervozní na každé naší výstavě :)). Holky si vedly moc pěkně a vysloužily si ve třídě mladých od slovenské rozhodčí paní  MVDr. Ridarčíkové známku V3! Obě moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci. Foto z výstavy zde:  


/6. 2. 2011/

IHA Nürnberg

V poslední den uzávěrky na IHA Nürnberg mě cosi nutilo k tomu, abych už Resie konečně zase někam přihlásila. Dlouho jsem to řešila, protože ještě nemá operovanou nohu zcela srovnatelně osrtěnou jako tu druhou, ale řekla jsem si, že to risknu. Přestože paní S. D. Entenmann posuzovala přísně (známkami VD se to tam jen hemžilo), Resinka získala další potřebný titul na Německého šampiona. Výsledek tedy V1, CAC, Anw. Dt. Ch. VDH. A dokonce máme v posudku hravou povahu, což mě těší ještě víc :).


/17. 1. 2011/

NVP Olomouc

Na NVP v Olomouci se Assan poprvé vystavoval ve třídě otevřené. Jeho krásná huňatá srst dostala díky dešti na frak a z důvodu příliš zvlněné srsti obdržel Assan od pana rozhodčího Václavíka známku V3. Samozřejmě nás to mrzí, ale kluci jsou bojovníci a příště se určitě už ukáží v plné kráse! :)


/9. 1. 2011/

Jak rostou...

Od majitelů Argiška a Assánka nám došly pěkné zimní fotky, na kterých to oběma mooc sluší. Letos oba kluky čeká zkouška z dospělosti (bonitace), nějaké výstavy a určitě nás překvapí nějakou zkouškou z výkonu, tak jim držme oběma palce!

Díky webovým stránkám Beruščiny paničky můžeme pravidelně sledovat, jak se malá rošťanda vývíjí. Připravují se na výstavu do Brna, na které je chceme maximálně podpořit. Už se moc těšíme na shledání!

Fota zde: 


/3. 1. 2011/

Další zprávy