Hovawart - Teresie Bohemia

Přeskočit na navigaci

Select your language/Sprachauswahl

  • English
  • Deutsch

Archiv novinek - rok 2010

NVP Nowa Ruda

Argišek si s páníčky vyjel na  národní výstavu do polské Nowe Rudy, odkud si přivezl známku V1, a titul CWC! Majitelům moc gratulujeme!


/6. 12. 2010/

Vrh A slaví 2. narozeniny!

Dnes jsou tomu právě 2 roky, kdy 10 štěňátek z vrhu A spatřilo světlo světa! Přejeme jim především hodně zdraví, mnoho lásky a radostí se svoji rodinou!


/17. 11. 2010/

Resie složila FH 1!

Na stopařskou speciálku FH 1 jsem s Resie měla zálusk již delší dobu. Až po potvrzení účasti na dnešních zkouškách jsem si ale uvědomila, že nemáme nic natrénovaného. 3hodinovou stopu naposledky čuchala před 1,5 rokem na zkoušce ZVV3 a 1200 kroků nikdy nečuchala. Na víc je teprve ani né 2 měsíce po operaci kolene, do toho rodinná dovolená, takže trénink, který by tato zkouška zasloužila, se nekonal. Resinka ale opět nezklamala. Na některých místech dřela jak mezek, ale opravdu dřela, až mi jí bylo líto. Jiný pes by se na to vyflákl, ale jí hnalo srdíčko..., že to musí dotáhnout do konce. Celkově tedy za pouhých 74 b (opět 13ti bodová ztráta za předměty), ale pro mě hodně cenných.  Potěšila mě i slova pana rozhodčího J. Stracha, když při závěrečném nástupu začal těmito slovy: "chtěl bych vyzdvihnout především stopařskou speciálku,...." :)

Děkujeme Věrce a Dušanovi z Psí školy MIMI, že nám dali příležitost zkoušku složit, přestože mohli uvolněné místo obsadit připravenějším a všem účastníkům dnešních zkoušek za podporu a uznání!


/14. 11. 2010/

Jak rostou...

Štěňátka z vrhu B mají již 8 měsíců a tak jsem se rozhodla zase tu klučičí bandu nedaleko Prahy navštívit.

Boss (Ben) navštěvuje pravidelně se svojí mladou paničkou nedělní kurzy poslušnosti pořádané ZKO Lety. Byla jsem až překvapená, jak Ben pěkně cvičí i přesto, že si téměř něco přes půl hodiny náramně užíval hrátek se psy. Pořád lítal, lítal, takže nebylo možné pořídit jedinou fotku v klidu. Tak přidávám aspoň pár fotek " v letu" :). 

ZKO Lety navštěvuje i plavý Benjamin (Ben), který si zatím užívá mládí a navštěvuje kurzy socializace. Na tomto kurzu je takové množství lidí a psů, že věřím, že nebude mít v budoucnu se psy a lidmi problém. Na cvičáku se i střílelo, oba nehnuli ani brvou.

Ani Barnie (Garp) nelelkuje na zahradě. Páníčci mu domluvili hodiny se soukromým výcvikářem, aby s ním neudělali zbytečné chyby ve výchově a výcviku. Garp byl z mé návštěvy moc nadšený, pořád jsem ho měla na sobě. Pár foteček jsem mohla pořídit, až když byl zaměstnaný lítáním za Resinkou :). 


/27. 10. 2010/

Už zase skáču přes kaluže...

Resinka má za sebou 3 týdny od operace. Dá se říci, že to nejhorší máme za sebou. Nejvíce psychicky ubýjející bylo prvních 10 dní, po kterých musela Resie nosit během noci i dne náhubek, aby si nerozlízala stehy a pouze venčení na vodítku. Po dalších 10 dní mohla chodit pouze na vodítku, kdy už sice náhubek mít nemusela, ale nemohla lítat tak, jak je zvyklá. V současné době může lítat na volno, jen nesmí skákat. Takže obrany, překážky, žebřík jsou zatím pasé. Psychicky se ale teď hodně zvedla, je to opět ta veselá Resie s velkou chutí do práce. Pokud dovolí zdraví a čas, tak bychom se na podzim ještě pokusily o nějakou tu zkoušku a příští rok snad dojedeme Německého šampíka :).


/16. 10. 2010/

Výletujeme

Jako každý rok, tak i letos jsme (již po sedmé) strávili víkend v našem oblíbeném turistickém středisku Špindlerově Mlýně. Tentokrát v bezva hotelu Harmony, který se nachází v krásné přírodě, pro psy jako stvořený. Měli jsme štěstí, bylo náádherné počasí a tak jsem fotila a fotila a holky pěkně pózovaly a pózovaly...


/10. 10. 2010/

Víkend plný dění...

Kroměříž byla tento víkend místem hovawartího dění. V sobotu se pořádala Speciální výstava hovawartů, v neděli pak svody mladých a bonitace.  Po oba dva dny naši chovatelskou stanici reprezentovala štěňátka z vrhu A a B.  Současně se v neděli konala Národní  výstava psů v Brně. I tam jsme měli jednoho zástupce.  A jak to tedy dopadlo?

Největšího úspěchu dosáhl opět Assan, který obhájil první místo z Knížecího Rybníku, kde exceloval ve třídě mladých. Tentokrát triumfoval v mezitřídě, kterou přísně posuzoval pan Vladimír Adlt. Pouze 2 psi obdrželi známku výborná! Výsledek tedy V1, CAC!!!

Svou výstavní premiéru na Speciální výstavě měla Arrina (Jessie), která v mezitřídě získala od pana Ladislava Kukly známku výborná!

V neděli jsme měli zástupkyni z vrhu B na svodu mladých Berry. Ze svodu si odnesla krásný čistý kód: 5/3a s naměřenou výškou 62 cm.

Na výstavě v Brně si moc pěkně vedl Argiš, který si v mezitřídě vyběhal známku V2, r. CAC! Posuzoval pan Otakar Vondrouš.

Všem majitelům moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci! Resinka má být na ně proč pyšná.


/26. 9. 2010/

Assan Zkouška

Svojí první zkoušku ZOP má za sebou i Assan, kterou složil ještě s pochválením od paní rozhodčí Míši Martinů na krásných 95 bodů! Moc gratulujeme!


/20. 9. 2010/

Operace Resie

Již delší dobu jsem u Resinky pozorovala, že si ulevuje na pravou zadní nohu, je pomalejší a často pasuje. Dala jsem jí pauzu v obranách a  na poslušnosti, ale stále se to nezlepšovalo. Nedalo mi to a objednali se ke specialistovi na ortopedii, MVDr. Truhlářovi, aby se na to podíval. Bohužel vyšlo najevo, že má Resinka zpřetržené vazy na pravém koleni. Vzhledem k Resinčinýmu sportovnímu  zatížení  a jejích bláznivých seskoků ze 4 metrů střechy, se tomu nelze ani divit a jednou se to projevit muselo. To vysvětluje i chybějící radost a rychlost na zkoušce IPO 2, kterou asi před 3 týdny složila. Tím víc v mých očích stoupla, protože i přes takovéto zdravotní problémy to nevzdala. Takový je to bojovník a srdcař. Já před ní jen smekám, protože to by neudělal každý pes. 

Za 10 dní máme naplánovanou operaci. Já věřím, že všechno bude zase v pořádku a Resinka se opět dá do "práce", protože to je její život a udělá mi radost dalšími složenými zkouškami.   


/9. 9. 2010/

Assan Junioršampionem!

Assanovi byl dne 8. 9 .2010 přidělen titul ČESKÝ JUNIORŠAMPION!

Majitelům moc gratulujeme a držíme palce do dalších, nejen výstavních klání!


/9. 9. 2010/

Seminář s Miou Skogster

O víkendu jsem měla možnost se zúčastnit semináře o poslušnosti s mistryní světa Miou Skogster, který se pořádal v kynologickém areálu Hvězda. Na Miu jsem slyšela jak pozitivní, tak negativní ohlasy. Sama za sebe můžu říct, že jsem byla z Mii nadšená. První půlden se věnovala teorii, ve které nás seznamovala s tím, jak pracuje se štěňátky až po udržení psa na stejné úrovni výcviku. Každému, kdo měl zájem, se ve zbytku víkendu minimálně 20 min věnovala, řešila s ním individuelní problémy, které psovod řeší se svým psem. I naše poslušnost s Pyper se neobešla bez připomínek. Rady, které jsem od Mii dostala  a které by měly přispět k větší líbivosti poslušnosti, jsme dostaly. Teď už bude záležet jen na mé trpělivosti a pečlivosti, aby ta poslušnost měla vyšší úroveň, protože Pyper na to díky svému temperamentu a elánu rozhodně má! :)  


/7. 9. 2010/

Další výstavní úspěchy

Tentokrát nám udělali moc velkou radost Aristo (Argiš) a Arrina (Jessie), když na Krajské výstavě psů v Rybníkách získali oba titul V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz! Posuzoval pan Tibor Havelka.

Oběma majitelům moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci!

Aktuální fotky Jessie zde:


/4. 9. 2010/

Assan opět válí...

Assan se poprvé představil na zahraniční výstavě a hned 2 x zabodoval. Oba dva dny získal v německém Lipsku titul V1, CAC, Anw. Dt. Ch. VDH! Majitelům moc gratulujeme!


/22. 8. 2010/

Resie IPO 2

Pod záštitou HW klubu ČR se v  Třinci pořádaly zkoušky podle řádu IPO/SchH, konané v rámci LVT v Tyře. Naším cílem byla zkouška IPO 2. Ta se nám zdařila a to s body na stopě za 87 b, kdy dokonalosti práce chybělo jen zalehnutí předmětu (-10 b) a jednou zvednutí hlavy, jinak Resie perfektně vypracovala jak úseky, tak lomy. Předměty jsou naše slabost, byť při nácviku zalehne všechny. Na poslušnosti neudělala ani jednu chybu, všechny cviky splnila, bohužel asi neměla zrovna den. Chyběl oční kontakt, radost z práce, celkově tedy za 84 b. Obrany podle IPO jsou pro nás největší slabostí, prošly jsme o fous a to za 71 b.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě Resie na tuto zkoušku, především figurantovi Lukáši Krausovi za perfektní práci,  Věrce z psí školy MIMI za přípravu na poslušnost, dále organizátorce tábora a zkoušek Aničce Brázdové, šlapači stop Mirku Valentinovi a všem, kteří mi pomáhali s hlídáním Tobíka, když jsem zrovna nemohla. Všem moc díky!!! 

 


/19. 8. 2010/

Video z nácviku obran

Přidáváme krátké video z nácviku obran Pyper, za které moc vděčíme Aničce Brázdové. Figuruje Lukáš Kraus. Video zde:


/10. 8. 2010/

NVP Mladá Boleslav

V Mladé Boleslavi se konala národní výstava psů, na kterou jsem přihlásila opět jen Pyper, protože Resinka není ještě po štěňátkách ve výstavní kondici. Určitě je to škoda, protože pan rozhodčí W. Mrowiec upřednostňoval plavou barvu. Přesto jsme se s Papčou v početné konkurenci 13ti zúčastněných fenek ve třídě otevřené neztratily a vyběhaly si krásnou známku V2, r. CAC! Naši chovatelskou stanici zastupoval Assan Teresie Bohemia, který zvítězil v mezitřídě se ziskem V1, CAC! a splnil tím podmínku na Junioršampiona ČR! Majitelům moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci. Foto Assana zde:


/19. 7. 2010/

Svod mladých v Německu

V německém Seifertshainu se pořádal svod mladých, tzv. NZB. Jelikož Pyper pochází z německé chovatelské stanice, nic nebránilo tomu, abychom se této akce zúčastnily. Nadšená jsem byla jak z celé organizace akce, která probíhala v komorním a přátelském duchu, tak i z náplně svodu. Svod v německém pojetí narozdíl od českého obsahuje širší rozsah posouzení exteriéru, ale především se skládá z povahové části. Ta se skládá s posouzení, jak se pes chová při posuzování exteriéru, existence kořistnického pudu s cizí osobou, jak se pes chová v sevřené skupině osob, jak reaguje na akustické a optické vlivy a celkový temperament. K mojí radosti jsme nenarazily na žádný problém, Pyper se ničeho nebála a nezalekla, takže pokud bude reálné uchovnění Pyper v Německu, tak se o to pokusíme, už jen kvůli další zkušenosti. Z exteriérového hlediska nebyly shledány žádné vylučující vady. Posuzovala paní Ines Mirbach.

Pro bližší představu náplně německých svodů fotky zde:  


/11. 7. 2010/

Jak rostou...

Při příležitosti obdržení průkazů původu od ČMKU pro náš B vrh jsem se opět jela podívat na naše štěňátka, Benjamina a Barnieho (Garpa). Oba mě nadšeně vítali, což je pro mě radost největší. Navíc jsou oba fešáci, koukněte zde:


/4. 7. 2010/

Jak rostou...

Při zpáteční cestě z Moravy jsme nemohli nenavštívit Berry, která žije nedaleko Brna. Sice ji pravidelně sleduji na jejím blogu, ale naživo je naživo. Z Berry jsem opravdu nadšená, pořád je to taková dračice, temperamentem jen híří. Už umí pár povelů, je opravdu moc šikovná. Mám z ní i z majitelů velkou radost!

Od majitelů Benjamina nám přišla krásná fotka s jeho malým páníčkem, kterou by byl hřích nezveřejnit :)


/14. 6. 2010/

Zkouška

Argišek spolu s paničkou dnes úšpěšně složili zkoušku ZOP! Moc gratulujeme a držíme palce do zkoušek dalších! A že na to spolu mají!


/13. 6. 2010/

Narozeniny

Už jsou to 2 roky, kdy se v německé chovatelské stanici von der Taubenbrücke narodila naše Pyper. Přejeme jí hlavně pevné zdraví a ať je pořád taková jaká je.  


/7. 6. 2010/

Svod mladých Mladá Boleslav

V Mladé Boleslavi se konaly svody mladých, kterých se zúčastnil Argišek s paničkou Alenkou. Odnesli si krásný svodový kód: 5/3a.

Alence moc gratulujeme a děkujeme za účast!

Za fotku z akce moc děkujeme panu Dvořákovi, který nám Argiška vyfotil:


/7. 6. 2010/

Jak rostou Benjamin a Boss

Nedělní odpoledne jsem strávila ve společnosti "našich" 2 kluků z vrhu B, Benjamina a Bosse. Oba žijí ve společnosti psího kamaráda, takže se opravdu nenudí. Bossovou největší zábavou během dne je štěkání a hryzání do nohou starší parťačky. Je to pěkný ďáblík :). Benjamin je naopak veliký mazlící medvídek, který řádí na zahradě s westíkem a kterého má konečně těžce pod kontrolou :).

Fotky 3.měsíčních kluků zde:


/24. 5. 2010/

Aktuální fota Berry

Beruščina panička má svůj blog, ve kterém nechybí sekce věnovaná Berry. Jsem moc ráda, že můžu Berušku z dálky takto sledovat. Z Berušky roste pořádná kočka s krásnou hlavou a tak mi to nedalo, nezveřejnit další její fotky:


/17. 5. 2010/

Zkouška

Druhý den po výstavě jsme s Pyper nastoupily na zkoušku ZOP, kterou jsme úspěšně zvládly. Pyper má před sebou díky Resie hodně vysokou laťku, ale věřim, že se nenechá zahambit :). 


/16. 5. 2010/

Klubová výstava Knížecí rybník

V Knížecím rybníku se pořádala klubová výstava hovawartů, na které naši chovatelskou stanici reprezentovali 2 zástupci, Argiš a Assan. Oba dva se předvedli v perfektní kondici a pan rozhodčí L. Kukla ohodnotil oba kluky známkou "výborná". Assan nakonec postoupil do užšího výběru (z 21 psů!)  a v závěrečných soutěžích vybojoval první místo s titulem CAJC!!! Máme velkou radost!

Radost máme i ze známky "výborná" potřebnou pro bonitaci, kterou získala Pyper od švýcarské rozhodčí Denise Gaudy.

Za fotky Pyper a Assana moc děkujeme Báře Homolkové :).


/16. 5. 2010/

Jak rostou...

Od majitelů našich odchovanců nám stále chodí fotečky, za které jsem jim moc vděčná a moc jim za to děkuji. Díky paní M. Červeňové ze slovenské chovatelské stanice Mista Jaswin mohu doplnit složku fotografií i  u Amree (Svena), který se zúčastnil výcvikového tábora v Bojnicích.

Na foto Arniqué (Belly), Amree (Svena), Berry a Barnieho (Garpa) se můžete podívat zde:


/9. 5. 2010/

Výcvikový den v Řepčicích

V Řepčicích se pořádala výcviková akce zaměřená na stopy, poslušnost a obrany, které se zúčastnila i naše miminka, Assan, Argiš a Barnie (Garp). Assan i Argišek mají moc pěknou, líbivou poslušnost, oba jsou moc šikovní. Garpík si vyzkoušel 2 stopičky (čtverce). Fotky jsou k nahlédnutí zde:


/8. 5. 2010/

MVP Praha

Velkou radost nám udělal náš odchovanec z vrhu A, Assan Teresie Bohemia, který na mezinárodní výstavě psů v Praze ve třídě mladých černých psů se znaky získal známku V1 s titulem CAJC! Musel tak s námi čekat až do konce posuzování, kdy se mělo běhat o titul BOB. To jsem ještě natušila, že o něj nakonec budu bojovat s Papčou! Ta vyhrála jak svoji třídu se ziskem titulu CAC!, tak porazila všechny CACové feny z ostatních tříd a vyběhala si titul CACIB!!! Pan rozhodčí Jürgen Krämer ze země původu nakonec titul BOB udělil Festrovi Karlson, kterému tímto moc gratulujeme! Velkou radost nám pan rozhodčí udělal, když mi řekl, že se mu moc líbíme a že jsme moc pěkně sehraný tým!

Za fotky moc děkujeme majitelům Assana!


/3. 5. 2010/

3. výsledek vyšetření na DKK z vrhu A

I majitelé Assana můžou otevřít šampáňa, protože i Assan má výsledek vyšetření na DKK negativní! Tedy 0/0!!! Moc gratulujeme, máme velkou radost!!!


/29. 4. 2010/

2. výsledek vyšetření DKK z vrhu A!

Velkou radost nám udělala dnešní zpráva od majitelů Arriny (Jessie) Teresie Bohemia, kteří dnes jeli za MVDr. Ekrem do Hradce Králové na RTG kyčlí a loktů. Výsledek zní: DKK 0/0, DLK 0/0! Majitelům moc gratulujeme!


/22. 4. 2010/

Kontrola vrhu

Štěňátka mají za sebou kontrolu vrhu a to s moc pěkným hodnocením: vyrovnaný vrh, štěňata živá, hravá, dobře socializovaná. Všechna štěňátka mají nůžkový skuz, žádné paspárky, kýly a změny na ocase, psi mají sestouplá varlata.

Za pár dní můžou jít štěňátka do světa....


/12. 4. 2010/

CACIB Dresden

Dnešní den jsem s Pyper strávila na německé mezinárodní výstavě v Drážďanech. Od nás je to co by kamenem dohodil a Papča přece jen víc zapadne mezi ty německé typy hovawartů :). Od pečlivé paní rozhodčí R. Neuwardt jsme získaly známku V2, Res. Anw. Dt. CH. VDH! A měly jsme i to štěstí, že jsme se tam potkaly s Papčiným taťkou Elcidem vom Burggrafenhain. Fotky bohužel nemáme, tak aspoň přikládáme přeložený posudek:

22 měsíců stará, velká a typická fena černá se znaky, výrazná, mohutná hlava, středně hnědé oči, korektní uši, velmi dobrý pigment, bezvadná hruď a hřbet, velmi dobře vedené přední končetiny, zadní končetiny úžeji vedeny, elegantní pohyb, ocas dosahuje akorát ke hleznům, velmi dobře nesený, velmi dobrá až výborná délka srsti, výborné znaky. Přátelská a jistá povaha.

 


/10. 4. 2010/

7. týden se nám blíží...

Dnes byla štěňátka očkována a tetována, někteří naříkali více, někteří méně, ale zvládli jsme to :). V pondělí máme domluvenou kontrolu vrhu a od čtvrtka nás začnou štěňátka postupně opouštět. Během týdne jsem opět fotila, výsledek je zde: 


/9. 4. 2010/

Štěňátka mají už 6 týdnů

Tak máme další týden šťastně za sebou, štěňátka u všeho musí být, takže často řešíme problém, jak se dostat do baráku nebo brankou ven. Začínají být pěkně rychlí! Po Resince zdědili označení "copperfield", tzn. zdrhnu odevšud. Už pár dní si ustlali v pelechách Resie a Pyper, takže přes noc máme už 9 hlídačů :)

O víkendu nás naštívila Bára a Maruška od Nastyho. Oběma se štěňátka moc líbila a štěňátkům především Bářiny tkaničky od bot :). Dovezly pro všechna štěňátka dárečky, které si pak odvezou do nových domovů. Ještě jednou moc děkujeme!

Fotečky z 6. týdne jsou zde:


/4. 4. 2010/

Krajská výstava psů Mladá Boleslav

Velkého úspěchu dosáhl náš odchovanec z vrhu A, Argiš Teresie Bohemia, který na Krajské výstavě psů v Mladé Boleslavi posbíral tituly V1, Vítěz třídy, Vítěz mladých a Vítěz Mladé Boleslavi!!! Posuzoval přísný pan rozhodčí M. Václavík! Majitelům moc gratulujeme!!!


/3. 4. 2010/

Další várka fotek

Opět se nám udělalo krásně a to mě vždy nutí vzít foťák a fotit ty naše prťouse. Postupně jim přidávám další věci na zabavení, tentokrát tunel a bazének s míčky. Hlavně tunel sklidil velký úspěch a štěnda do něj neohroženě vkráčela. Příště budou na řadě nějaké optické vjemy, jaké bývají na německých bonitacích. Fotky z dneška zde: 


/30. 3. 2010/

Štěňátka mají 5 týdnů!

5. týden života štěňátek přinesl opět další změny. Už pár dní okupují štěnda celou zahradu, začínají se zajímat o hračky, masakrovat se pořádně mezi sebou. Velkou kamarádkou jim je Papča, Resinka pokud je nekojí, tak před nima radši utíká nebo se schovává na místa, kam za ní nemůžou. Ani se jí nedivim, jsou z nich pěkné piraně :).

Na fotečky jednotlivých štěňátek v 5. týdnu věku se můžete podívat v sekci Odchovy - vrh B, fotky štěňat při hrátkách zde:

 


/28. 3. 2010/

Navštívil nás Argišek

Pozvání na poňuhňání se štěňátky přijali i majitelé Argiška (16 měsíců), který se Resie a Pyper moc líbil. Ani se holkám nedivim, protože z něj vyrostl opravdu velký krasavec! Koukněte zde:


/28. 3. 2010/

První výsledek RTG kyčlí z vrhů A!

Radostnou novinu jsem dostala včera večer od majitelů "našeho" Argiše (Aristo Teresie Bohemia), který je "synem" Resie a Svena. Výsledek je takový, jaký si každý může jen přát!: DKK 0/0!!! Majitelům strašně moc gratulujeme!!!


/26. 3. 2010/

Všechna štěňátka už mají své páníčky!

I malá Becca našla své majitele, kteří již mají s hovawarty zkušenosti a přibližně za měsíc pocestuje stejně jako její plavá sestřička Berry do Brna. Za zmínku stojí, že Beccuška je, stejně jako byla její máma Resie, nejmenší a nejsvětlejší z vrhu. A i přes tyto "hendikepy" se  Resinka vypracovala na jednu z nejúspěšných pracovních fen a několikanásobného šampiona :).


/22. 3. 2010/

Štěňátka mají 4. týden!

Měsíc utekl jako voda, z plazících se myšek vyrostly pěkné koule hryzající všechno a všechny. Většině štěňátek se váha přehoupla přes 3 kg, asi jim bude u nás chutnat :). Od ČKS nám už dorazily tetovací značky, štěňátka budou mít čísla 6019 až 6025.

Berenička nakonec pocestuje do Německa, do zkušené chovatelské stanice, kde by pak měla být, pokud to půjde, budoucí chovnou fenkou!

Na fotky štěňátek ze 4. týdne se můžete podívat zde.


/21. 3. 2010/

První den venku

Venku se udělalo moc pěkně a tak štěňatka mohla poprvé rarašit venku. Samozřejmě jsem to nezapomněla zdokumentovat. První a poslední fotka patří největšímu průzkumníku dne - Bardovi. Tady jsou fotky:


/18. 3. 2010/

Začínáme s průzkumy

Aby se štěňatka během dne nenudila, začala si pomalu zvykat na nepříjemné materiály, optické a akustické vjemy, připravila jsem pro ně několik "nástrah". Štěňátka se do průzkumu s nadšením vrhla. Největším průzkumníkem dne byla opět neohrožená a zvídavá Berenička. Na fotky se můžete podívat zde:


/16. 3. 2010/

Štěňátka mají 3 týdny!

Přinášíme další horké novinky od našich "béček"!

Štěňátka jsme již přestěhovali do prostornější místnosti, jelikož jim ta původní byla pro jejich průzkumy už příliš malá. Začli jsme s příkrmy a asi jim opravdu chutná, protože během 1 dne přibrali v průměru kolem 200 g! Poslední dávku už nemohli sníst, tak musela vypomoci Resinka :).

Uvolnila se nám fenka černá se znaky, která má velké předpoklady pro výcvik (nebojácná, průzkumník, trhač), a proto bych ji ráda svěřila někomu, který by uměl jejích kvalit využít. 

Pořídila jsem i pár foteček, na které se můžete podívat jako vždy v jejich složkách Odchovy - vrh B.

 


/15. 3. 2010/

Štěňátka mají 18 dní!

Uběhlo dalších pár dní a štěňátka dělají velké pokroky. Jsou to velcí mazlíci, jak si k nim sednu, tak je mám všechny na sobě a předhání se, kdo bude z nich nejvýš. Na štěkot na zahradě reagují pobafáváním a vrčením. Už lze pozornovat i "lehké" hry mezi nimi. Největší radost mi ale dělají, když si neohrožení vykračují z místnosti do předsíně a očuchávají si pro ně úplně cizí prostředí. Mám z nich moc velkou radost a věřim, že se budou líbit i jejich budoucím majitelům, kteří je mají o víkendu navštívit.  


/11. 3. 2010/

Společné fotky štěňátek

Mezitím co jsem provětrávala místnost, ve které štěňátka pobývají, nafotila jsem pár společných fotek v obývacím pokoji, ve kterém budou později taky trávit určitý čas. A tady je ta naše squadra!:


/9. 3. 2010/

Štěňátka mají 2 týdny!

Od poslední aktualizace máme další novinky ze života našich "béček". Všem štěňátkům už se otevřela očíčka, začínají se "batolit" a rozlízat se po celé místnosti. Mají za sebou i s maminou první odčervení. Na aktuální fotky a váhy štěňátek se můžete podívat v sekci Odchovy - vrh B.


/7. 3. 2010/

Štěňátka mají 10 dní

Uběhlo pár dní, během kterých se štěňátka naučila vylézat z proutěného koše, neuvěřitelně zrychlit za potravou, hlasově se projevovat štěkáním. Holky jsou samozřejmě nejuřvanější. Všechna štěňátka krásně prospívají, překročili svoji dvojnásobnou váhu. Na fotky 10tidenních štěňátek se můžete podívat opět v jejich jednotlivých složkách: Odchovy - vrh B


/3. 3. 2010/

Štěňátka mají 7 dní

Zítra tomu bude již týden, co jsou štěňátka na světě! Všichni moc pěkně prospívají, plavákům už tmavnout čumáčky a polštářky na nohou, začínají být čipernější a čipernější. Nejvýrazněji se zatím projevují všechny tři holky. Ty jak dokážou vřeštět! Resinka je super máma, moc pěkně se o ně stará, ale při tom nezapomíná plnit i své "hlídací povinnosti" u plotu. 

Na fotky týdenních štěňátek se můžete podívat v sekci Odchovy - vrh B ve složkách jednotlivých štěňátek. Na společné fotky štěňátek a maminy Resie, která vypadá po porodu ještě líp než před ním, se můžete podívat zde:


/27. 2. 2010/

2. den života štěňátek

Tak máme druhý den za sebou. Štěňátka buď spinkají nebo se krmí maminčiným mlíčkem. A že jim chutná! Resinka pojala péči o štěnda opět velmi zodpovědně, možná ještě víc zodpovědněji než svůj první vrh. Pořád je kontroluje, přenáší z bedny do košíku, do kterého se pak nasouká za nima, takže trnu hrůzou, aby některá nezalehla. Už začla pořadně i  jíst, ještě aby ne, když jí vyvářim samé dobroty. Taky mi doma pořád vyčítají, že psům se vyváří a my jsme o chlebu :).

Fotky z 2. dne jsou opět k nahlédnutí v sekci Odchovy - vrh B.


/23. 2. 2010/

Štěňátka jsou na světě!

Dne 21.2.2010 přivedla Resie na svět 7 krásných štěňátek a to ve složení 3 psi černí se znaky, 1 plavý pes, 1 fena černá se znaky, 2 plavé fenky.

Resinka po dlouhém porodu zaslouženě odpočívá, přece jen průměrná váha štěňátek je 523 g! Fotky z prvního dne  a bližší informace o štěňátkách naleznete v sekci Odchovy - vrh B.

 


/22. 2. 2010/

GoToShow

Tak jako se stále vyvíjí IPO, coursing, agility atp., stejně tak se vyvíjí i handling psů. A protože obě holky "občas" na výstavy přihlásím, zvědavost a nové poznání mi nedalo, abych se nezúčastnila kurzu, který byl věnován právě vystavování psů.

Tento dvoudenní kurz, kterého jsem se zúčastnila s Papčou, byl pod vedením světově uznávaného handlera a lektora Gerarda O´Shea. Podstatou kurzu bylo nejen jak lépe psa předvést, ale čas byl věnovám i technikám motivace, komunikace se psem neverbálními signály, jak udělat první dojem, jak působit přesvědčivě a sebevědomě.  

Víkend to byl sice náročný, ale zajímavý a jistě přínosný a poučný. Teď už nám zbývá jen trénovat a trénovat....


/14. 2. 2010/

DUOCACIB Brno

Po půlroční výstavní odmlce jsem přihlásila Pyper na výstavu do Brna, která slibovala díky kvalitním rozhodčím Maria Kerekes a Sabine Kerschner určitou úroveň. Snahou bylo především obdržení známky "výborná". Naše přání bylo vyslyšeno a ještě jsme si ke známce výborná "odvezly" v obouch dnech pěkné třetí místo!


/7. 2. 2010/

Aktuální fotky Resie a Pyper

O víkendu se udělalo krásné počasí, ideální k pořízení nových foteček, čehož jsem samozřejmě musela využít. Z foteček je zřejmé, že se nám Resinka už začíná pěkně zakulacovat. Zároveň stojí za povšimnutí, že Resinka je povětšinou zachycena "čistá" a v klidu, zatímco Papasáka takto zachytit prostě nelze, protože ona tyto dvě slova nezná a řádí jak černá ruka. Co mají ale holky společné? Podívejte se sami :)


/31. 1. 2010/

Aristo (Argiš) Teresie Bohemia

Moc pěkné zprávičky nám chodí od majitelů Argiška. Ani v zimě se Argišek nenudí a i přes nepřízeň zimního počasí poctivě pilují poslušnost a trénují obrany. A aby toho nebylo málo, tak se spolu chodí vyřádit na běžkách. Na fotečky ze zimních radovánek se můžete podívat zde:  


/30. 1. 2010/

Březost potvrzena!

Měsíc utekl jako voda a já tak s Resie mohla vyrazit na ultrazvuk, který nám potvrdil, že krytí bylo úspěšné a Resinka je březí! Přibližně za měsíc se tak můžeme těšit z narození štěňátek! V případě zájmu o štěňátko po Resie a Nastym nás můžete kontaktovat již nyní!


/16. 1. 2010/

Další zprávy