Hovawart - Teresie Bohemia

Přeskočit na navigaci

Select your language/Sprachauswahl

  • English
  • Deutsch

Archiv novinek - rok 2012

Assan bude opět otcem!

Z chovatelské stanice z Ondrova dvora nám přišla radostná zpráva, že Elvíra od Hrnčířského kruhu je březí! Štěňátka po našem Assanovi a Elvíře by se tak měla narodit přibližně kolem 29. ledna 2013!

V případě zájmu o štěňátko z tohoto spojení kontaktujte chovatelsku paní Miloslavu Plochovou, z CHS z Ondrova dvora.


/29. 12. 2012/

Argišek 1. místo na Vánočním závodě!

Na 3. ročníku Vánočního závodu, pořádaném CHS SeaHawk v Praze Letňanech, reprezentoval naší chovatelskou stanici Aristo, alias Argiš. S paničkou Alenkou byli přihlášeni v početně obsazené kategorii dle ZZO. Asi si vzali moje žertovné přání s umístěním do třetího místa vážně, protože né že se do první trojky opravdu dostali, ale i tuto kategorii vyhráli a obsadili tak 1. místo se ziskem 56 b!

Oběma ještě jednou moc gratuluji, jsou to pašáci!!!

Za fotečky moc děkuji jistě hrdé paničce Argiška!


/16. 12. 2012/

Cassie TB

Také majitelé Cassie nám poslali pár aktuálních fotek! Dle slov majitelů je Cassinka stále velký nezbeda a prý asi ráda čte :). Každé ráno uloupní ze schránky noviny a roucupuje je na malé kousíčky. Takové lumpárny přesně sedí na její maminu :). Je vidět, že se geny maminky hodně prosazují :).

Také pravidelně s Cassie navštěvují kynologické cvičiště, ale prý tam zatím moc neposlouchá :) :).

Fotečky téměř 10ti měsíční Cassie zde:


/6. 12. 2012/

Orisse Kris-Ve-Mar

Vymazlený a stále opečovávaný čzn pejsek s krásným jménem Orísek po rodičích Iris Kris-Ve-Mar a Assan Teresie Bohemia stále hledá svoji novou rodinu! Již teď ve svých 16 dnech váží krásných 1,9 Kg!

V případě zájmu o tohoto pořádného kluka kontaktujte chovatelku, paní Moniku Markovou z CHS Kris-Ve-Mar.


/5. 12. 2012/

Trénink obrany ZKO Stromovka

V dnešní sobotní tréninkový den jsme měli štěstí na krásné počasí a pořídili tak pár fotek z obran. Figuruje šikovná Jitka Jozová :).


/1. 12. 2012/

Colja TB

Majitelé 9ti měsíčního Colji nám poslali aktuální fotečky! Dle jejich slov je Colja velký jedlík, který by za jakoukoliv dobrůtku udělal cokoliv. Stále je to ten pes plný energie, kterou jsem měla možnost sama okusit při návštěvě :).S páníčky chodí pravidelně na kynologické cvičiště, což mě velice těší! Pár fotek ke shlédnutí zde:


/30. 11. 2012/

Další krytí

Za Assanem přijela z jižních Čech plavá fenka Elvíra od Hrnčířského kruhu, kterou úspěšně nakryl. Teď nezbývá než měsíc čekat na zprávičku, zda bylo krytí úspěšné :).

Moc by mě to potěšilo, protože stejně jako Assan, tak i Elvíra má pracovně úspěšně vedené rodiče (otec import z Německa).


/27. 11. 2012/

Assan opět otcem

Krásný dárek dostal Assan ke svým narozeninám. V chovatelské stanici Kris-Ve-Mar se Assanovi a Iris Kris-Ve-Mar narodilo jediné štěňátko, zdravý a silný kluk černý se znaky!

Přejeme mu pevné zdraví a hodné budoucí majitele :).

V případě zájmu o štěňátko kontaktujte chovatelku, paní Moniku Markovou. Kontakt zde.


/18. 11. 2012/

Vrh A slaví narozeniny!

Před 4 lety se v naší chovatelské stanici narodilo Resie a Svenovi Gasko Prim 10 štěňátek! Všem přejeme především moc moc zdravíčka a mnoho krásných chvil se svoji rodinou!


/17. 11. 2012/

MVP Praha

Na Mezinárodní výstavě psů v Praze se ve třídě dorostu naposledy předvedly Caramba s Calanthou. V početně obsazené třídě (7 fen) si vedla lépe Caramba, která obdržela od rakouské rozhodčí paní G. Höllbacher známku VN 3! Calantha opět doplatila na méně výrazně vyjádřené znaky a získala tak známku nadějná. Pokud se pomaminkovala, tak na jaře bude mít úplně jiný tón znaků :). Moc držíme oběma majitelům palce do dalších klání a moc děkuji za hezkou reprezentaci!

Za krásné fotečky moc děkuji Míše Václavů! :)


/4. 11. 2012/

Resie FH2, Pyper UPr2

Dnes nastoupily na zkoušku obě naše holky, Resie na náročnou stopařskou speciálku FH 2, Pyper na poslušnost dle IPO druhého stupně  - UPr2.

Pyper úspěšně složila UPr2 s hezkými 83 b! Vyšší stupeň si necháme někdy na příští rok, musíme pár věcí přes zimu ještě doladit :).

Pro Resinku je FH 2 (s 82 b) zkouška jubilejní, již 20. v pořadí!!! Jsem na ní moc hrdá! A protože pro Resie to byla i zkouška poslední, dovolím si vyčíst všechny její dosavadní pracovní úspěchy:

ZOP, ZPU-1, ZPU2, ZZO, ZM, ZVV1, ZVV2, ZVV3, ZPS1, ZPS2, ZPO1, BH, Fpr1, FPr2, Fpr3, IPO-V, IPO1, IPO2, FH1 a FH2!

Bylo mi velkou ctí s ní pracovat, přestože jsme spolu zažívaly i perné chvíle a někdy se hold nezadařilo, ale převažovaly hlavně ty šťastné :). Pracovat se 2 psy a věnovat se rodině je velmi náročné, ale nikdy bych si neodpustila, kdyby tuto zkoušku neměla.

Chci moc poděkovat našim výcvikářům, Věrce a Dušanovi z PSÍ ŠKOLY MIMI za veškerou jejich pomoc, rady a podporu, oni jsou ti, kterým vděčíme za mnohé!

Samozřejmě mé rodině, za pochopení a podporu a také chovatelce Resie, paní Janě Svobodové, že nám dala takovou fenu s velikým srdíčkem!

Resinka si bude užívat zaslouženého důchodu, ale samozřejmě její výcvik nepověsíme na hřebík. Pro ní jsou stopy a především obrany všechno štěstí na světě, to bych jí za to všechno nemohla udělat :)


/4. 11. 2012/

FPr2 - Argišek a Pyper

Aristo (Argiš) Teresie Bohemia a naše Pyper dnes úspěšně složili zkoušku FPr2!

Pan rozhodčí L. Němec udělil Pyper za vypracování stopy 76 b, 15 b  nás stály jen předměty. Nezalehnutí cizího předmětu bylo překvapení, máme co zlepšovat :).

Argišek dopadl o něco lépe. Získal 82 b, také se ztrátou 11ti b za předmět, takže taky má co pilovat :).

Hlavně že je to doma :). Alence a Argiškovi moc gratuluji, udělali velký kus práce!


/14. 10. 2012/

UPr1 - Pyper

Za nepříznivých podmínek počasí, v období hárání a na cizím place si Pyper na své konto zkoušek připsala zkoušku UPr1 (poslušnost dle IPO1). Naši týmovou práci ohodnotil pan rozhodčí Vladimír Nedvěd hezkými 85 b. Jen 7 b nás stálo u dvou cviků samostatné navrhování odložení, což určitě zamrzí, ale celkově si myslím, že to byla moc líbivá poslušnost :)


/7. 10. 2012/

NZB Dresden - Weixdorf

V sobotu pořádal v Drážďanech německý RZV HW klub chovatelskou akci, která byla věnovaná tzv. NZB. Tato událost by se dala pro představu trošku přirovnat k českému svodu mladých.

Vzhledem k tomu, že původ odchovanců z našeho C vrhu je ryze německý a oba rodiče pochází z RZV HW klubu, nabídla jsem jim možnost zúčastnit se této akce. Moji nabídku přijali 4 majitelé štěňat od Cerokeeho, Caramby, Carismy a Calanthy.

NZB se skládá nejen z podrobného popisu exteriéru, kde se pes popíše opravdu od hlavy až k patě, ale také z povahové části, což považuji za velmi přínosné, jak pro majitele štěňat, tak i pro samotný HW klub. Smyslem svodu je především posouzení, jak se spojení obou rodičů vydařilo. Jak už bylo řečeno, jak po stránce exteriérové, tak po stránce povahové.

RZV si dává na těchto chovatelských událostech opravdu velmi záležet. Proto i naplánování účasti na těchto akcích je spíše komorní, aby bylo na všechny dostatek času. Stejně tak to bylo i u nás. Na sobotní NZB bylo nahlášeno 6 štěňat, 4 z naší CHS, 2 štěňata z jiné. Akce začala v 10 h a skončila rozdáním svodových karet po 14 h…..

Obecně se povahová část skládá z posouzení chování psa měření a posouzení exteriéru, posuzuje se zájem o hru s majitelem a figurantem, zájem o kořist, chování psa ve skupince osob, chování a vyřešení stresové situace u optického a akustického vjemu a na závěr hra s psovodem, jako završení povahové části s následným ohodnocením temperamentu. Všechna naše štěňátka byla ohodnocena jako temperamentní, s dobrým vztahem k majiteli, výrazným zájem o kořist a jisté vyřešení stresových situací. Všechna štěňátka nezapomněla paní rozhodčí a některé pomocníky samozřejmě oblízat :). Z exteriérového hlediska jim nebyla vytknutá žádná vada vylučující z chovu. Celou akci posuzovala paní Brit Wuchert.

Všem zúčastněním moc děkuji za účast a krásnou reprezentaci!!!

Fotek máme hodně, proto jsou k nahlédnutí na rajčeti: zde


/1. 10. 2012/

Berry je chovnou fenou!

Berry (Royal Resie Gasko Prim x Nasthus Animagus) mě při dnešní bonitaci v Kroměříži opravdu nezklamala a odnesla si z povahového testu krásných 90 b - povaha sebevědomá, vyrovnaná! V exteriérové části získala od pana Adlta tento bonitační kod: 5/3a4a/G1,L6,S1. Výsledek tedy: CHOVNÁ!

Teď se můžeme ponořit do vyhledávání vhodného ženicha :).

Majitelům moc děkuji, že to s Berčou dotáhli až do konce (jako jediní z vrhu) a gratuluji k báječnému výsledku, protože pouze po jednom zkušebním nácviku a ještě v období hárání, to je úctihodný výkon!

Berry se může pochlubit i novýma parádníma webovýma stránkama. Odkaz zde.


/23. 9. 2012/

FPr1 - Pyper

Pyper dnes složila zkoušku FPr1. Pan rozhodčí Karel Nedvěd, jeden z posuzovatelů stop na VS, ohodnotil výkon Pyper na hezkých 84 b.


/15. 9. 2012/

Assan další krytí

Za Assanem přijela další nevěsta, již zkušená Iris Kris-Ve-Mar. Krytí bylo ukázkové, během 5 min došlo ke svázání :). Věřím, že cesta chovatelů Iris nebyla marná a že se budeme za měsíc těšit na potvrzení březosti :).


/13. 9. 2012/

Carina

Ze Slovenska nám od majitelů Carinky přišly krásné zprávy! Carinka je nejen moc šikovná na obrany, které si vyzkoušela poprvé na LVT v Podskalie (a že byla hodně chválena), tak také miluje děti a psy (ostatně jako všichni z vrhu). Jak vidno, socializace štěňat naším Tobíkem byla důkladná :).

Majitelům moc děkuji za zprávy a fotečky!


/6. 9. 2012/

Návštěvy

Mezitím co se Cara s Calou předváděly na Krajské výstavě v Rybníkách, vyrazila jsem směr Morava, kde žijí Colja, Berry a Cure.

Z Colji vyrostl sebevědomý, temperamentní pes, který velmi miluje psy a děti. Je to miláček rodiny, a že je to velká rodina! S dětmi hraje kopanou, až jsem byla překvapená, jakého rovnocenného hráče to děti mají. Od září budou pokračovat ve výcviku a mají v plánu zkusit i nějakou tu výstavu, tak se na ně budu ve výstavním kruhu těšit. Colja na mě zanechal opravdu velký dojem, na čemž má velký podíl jeho rodina, která se mu opravdu velmi věnuje. Za to jim chci moc poděkovat! :).

Další zastávka byla u Berry (Resie x Nasthy), která se v blízké době chystá na bonitaci do Kroměříže. Z Berči vyrostla opravdu krasavice. Chováním celá maminka Resie, až mi to vyloudilo úsměch na tváři, jak jsou štěnda každá po své mamině :). Pevně věřím, že bonitací projde bez problému a Resinka se tak v blízké době bude těšit na další vnoučátka :).

Při zpáteční cestě do Čech jsem navštívila Cura (Andy), který stejně jako Colja a jako všichni jeho sourozenci, je sebevědomý, temperamentní, milovník dětí a psů. Také on, pokud čas dovolí, navštěvuje s rodinou kynologické cvičistě. S Andym majitelé výstavy neplánují, neb si ho pořizovali jako rodinného společníka a tuto funkci zastává dokonale. Celá rodina Andyho miluje a Andy miluje je a to je pro mě nejdůležitější, spokojenost na obou stranách :).

Z 10 štěňátek z vrhu C jsem měla štěstí vidět či  navštívit celkem 9. Poslední štěňátko, Carinku, která žije na Slovensku jsem zatím neměla šanci z časových důvodů  navštívit, ale věřím, že se nějaká příležitost jistě naskytne.

Všem majitelům bych chtěla poděkovat za péči a lásku, kterou štěňátkům dávají a budu se těšit na všechny příští rok na svodu mladých! :)

Na závěr pár foteček z návštěv:


/2. 9. 2012/

Krajská výstava psů Rybníky

Paničky Calanthy a Caramby opravdu nazahálí a vydaly se společně na  Krajskou výstavu psů v Rybníkách. Tentokrát pan rozhodčí Adlt po svém úrazu dorazil a ohodnotil obě holky následovně:

Calantha VN2,

Caramba VN1.

Pan rozhodčí nakonec upřednostnil Cary výrazněji vyjádřené znaky.

Obě holkám moc gratuluji a moc děkuji za účast a za krásnou reprezentaci!!!

Za fotky z výstavy moc děkuji Verče Benešové, majitelce Calanthy a Janě Hnátkové, majitelce Caramby :).


/2. 9. 2012/

Výstavní maraton

Sobota a neděle byla ve znamení výstav.

V sobotu se v rakouském Amstettnu konala klubová výstava hovawartů, kam se přihlásila naše Caramba, kterou jsem jela jednak morálně podpořit a jednak jsem byla zvědavá na tamní plemeníky. Rozhodcování se zhostily paní E. Hohmann z RZV a paní E. Kapsch, obě specialisté na plemeno. Caramba byla poprvé přihlášena do třídy dorostu, kde si od paní E. Kapsch vysloužila známku "velmi nadějná"! Nutno dodat, že se v této třídě pořadí nezadává jako u nás v ČR. Caramba se krásně předvedla, stačila paní rozhodčí i hezky oblízat. Paní rozhodčí se především líbily Cary krásně ohraničené znaky, které nejsou až tak často k vidění. Celkově jsme si výstavu moc užily, pozdravily staré známé tváře a navázaly nové kontakty. Určitě se do Amstattnu ještě někdy podíváme, už jen tamní přátelská atmosféra stojí za to :).

Na neděli byla naplánovaná česká mezinárodní výstava v Mladé Boleslavi, na kterou se přihlásila 3 štěnda z vrhu C, Caramba, Calantha a Carisma. Změna rozhodčího mě lehce znepokojila, protože pan rozhodčí Leoš Jančík je kapitola sama pro sebe. Holky se ale bezvadně předvedly, a přestože všechny obdržely známku N, tak bylo vidět, že si to i užily a tento výsledek je nemohl rozhodit, protože všechny ví, že jim vytýkané nedostatky jsou pouze otázkou vývoje. Holky se umístily v tomto pořadí: Carisma N1, Calantha N2, Caramba N3.

Všem majitelům moc děkuji za účast a za bezva předvedení!


/28. 8. 2012/

Berry

Berry TB se v červenci zúčastnila se svoji rodinou letního výcvikového tábora ve Švábově na Vysočině, pořádaným pod hlavičkou HW klubu. Berča si tak poprvé ve svých 2,5 letech vyzkoušela obrany a stopy. Zároveň si nanečisto vyzkoušeli bonitaci, na kterou se v září chystají do Kroměříže. Budeme jim moc držet palečky!

Přikládám fotečky, které jsem uloupila z Berčinýho webu :)


/23. 8. 2012/

BH Pyper

Konečně se nám podařilo nastoupit na zkoušku BH. V ZKO Brandys nad Labem nás pan rozhodčí L. Němec ohodnotil slušnými 55 b (z 60 b).


/29. 7. 2012/

Pyper šampion


Pyper byl dnes přiznán titul Český šampion! Je to tak již druhý šampion v rodině :). Máme velkou radost!


/24. 7. 2012/

Argišek


Argišek dnes se svoji paničkou složili zkoušku FPr1! Oběma moc gratulujeme!


/18. 7. 2012/

NVP Mladá Boleslav

Na NVP v Mladé Boleslavi "poměřily" své síly ve třídě štěňat Caramba a Calantha. Štěstí přálo více připravené a odpočaté Carambě, kterou paní rozhodčí B. Sochorová ocenila známkou VN1!

Únava z týdenního výcvikového maratonu Calanthě "pokazila" hezké předvedení, tentokrát tedy VN2.

Na závěr nastoupila do třídy pracovní naše Pyper, která se jako vždy bezvadně předvedla a zajistila si tím svůj druhý titul CAC, čímž splnila podmínky na udělané titulu Český šampion!!!

Oběma majitelkám moc gratuluji ke krásným známkám a děkuji za krásnou reprezentaci!

Za fotky Pyper děkuji Janě Hnátkové :).


/15. 7. 2012/

Cerokee


Stále velký krasavec Cerokee ve svých 5 měsících :)


/3. 7. 2012/

Caramba, Calantha a Carisma


Tři sestry, Caramba, Calantha a Carisma se opět po kratší době potkaly na jednom místě, tentokrát při příležitosti bonitace a svodu mladých v Mladé Boleslavi. Tuto akci pojaly jak socializačně, tak informativně do budoucna, co je čeká a nemine :).

Za pěkné fotky a momentky děkuji Janě Hnátkové :).


/2. 7. 2012/

Cassie a Carina


Od majitelů Cariny, která má svoji novou rodinu na Slovensku, nám přišly nové fotečky. S Carinkou podnikají různé výlety, pilně cvičí. V létě se chystají na letní výcvikový tábor, který pořádá slovenský Hw klub.

Cassinka se rozhodně také nenudí, s rodinou si vyrazila na vodu :).

Oběma majitelům moc děkuji za fotečky!


/26. 6. 2012/

HW školka v Letňanech


Tento rok již podruhé se v Praze v Letnaňech konala hovawartí školka, které se zúčastnily Calantha s Cassie. Dle slov majitelů si to obě pěkně užily :).

Za fotečky moc děkuji Verče, majitelce Calanthy :).


/26. 6. 2012/

Colja


Přinášíme aktuální fotečky 4měsíčního Colji. Majitelům prý dělá samou radost, z čehož mám radost zase já :).


/23. 6. 2012/

Caramba slaví svůj první výstavní úspěch!

Jako první z vrhu C se ve výstavním kruhu předvedla Caramba, která získala na Krajské výstavě psů v Hradci Králové ve třídě dorostu od jednoho z nejpřísnějších rozhodčích, pana V. Adlta, známku VN1 a hezký posudek k tomu!

Majitelce Janě moc gratuluji a přeji mnoho dalších úspěchů!

Posudek:

" Správně pálená, dobře pevná fena, s korektně úhlenou hlavou, výborné úhlení končetin, dobrá hřbetní linie, ... "


/23. 6. 2012/

Cliff


Přinášíme aktuální fotky Cliffa ve věku 4 měsíců. Roste z něho velký fešák! :) Majitelům moc děkuji za návštěvu!


/13. 6. 2012/

Cerokee, Carisma a Caramba


Dnes se všem třem sourozencům, Cerokeemu, Carismě a Carambě, kteří navštěvují školku pro štěňátka v ZKO Strachov, podařilo konečně dohromady sejít. S Janou, majitelkou Caramby a naší "rodinnou" fotografkou, jsme toho hned využily a vzniklo tak toto památné foto :).


/10. 6. 2012/

Cassie

Dorazily tolik očekávané průkazy původu a já tak měla důvod návštívit Cassie, kterou jsem ještě od odběru neviděla naživo. Cassie je stále ta hravá, milá lumpice s velkou dávkou energie, která ani po mé 2hodinové návštěvě nevyhasla. Majitelé Cassie si vzali pořízení takového nezbedy k srdci a už mají za sebou pár hodin výcviku se soukromým lektorem poslušnosti, čímž mi samozřejmě udělali velkou radost!

Na fotečky z návštěvy se můžete podívat zde:


/10. 6. 2012/

Calantha

Calantha má svoje webové stránky!

Velký dík patří jejich tvůrci, Janě Hnátkové! :)


/10. 6. 2012/

Cerokee


Při příležitosti návštěvy ZKO Strachov, kde Cerokee také navštěvuje lekce školky pro štěňátka, jsem nafotila pár foteček. Je to moc líbivý a šikovný hovawartí kluk, kterého si majitelé nemůžou vynachválit. Jen prý ten temperament.... :).


/28. 5. 2012/

Další zkoušky


Od majitelů Assana mi dneska přišla tato sms:

"Zmakli jsme BH a ZZO, včera v Brániku BH, dnes v Hostivaři ZZO, obojí za 56 b, vždy s pochvalou, vždy nejlepší".

Krásná sms, která mi udělala radost na zbytek nedělního odpoledne :).

Majitelům moc gratuluji a mně nezbývá než popřát, ať k těmto čtyřem celkovým přibydou zkoušky další!


/27. 5. 2012/

Zkouška


Argišek dnes složil svoji již 4. zkoušku, tentokrát ZZO! Za svůj hezký výkon byl od pana rozhodčího Z. Sankota, který hodnotil i tuto základní zkoušku NZŘ velmi přísně, 54 b (max 60 b)!

Oběma moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!


/26. 5. 2012/

Caramba a Carisma v ZKO Strachov


Krásné nedělní dopoledne jsem strávila ve společnosti Caramby a Carismy a jejích páníčky v ZKO Strachov, kde probíhala školka pro štěňátka. Nejen že byla všechna štěnda rozdělena dle věku do několika skupin, ale zároveň i náplň lekce byl dobře promyšlený. Holky si vyzkoušely nácvik přivolání a chůze u nohy, kladinu, 2 tunely, nízkou překážku a chůzi po  nepříjemném  materiálu. Musím pochválit především Carismu, která jako úplný nováček a s nezkušeným majitelem většinu disciplín hravě zvládla. Caramba s paničkou jako vždy s přehledem.  Navíc si Carča pohrála i figurantem a šlo jí to moc hezky! :).

Jak to holkám pěkně šlo se můžete podívat zde:


/20. 5. 2012/

Jak rostou.... Caramba a Calantha

Paničky Caramby a Calanty poctivě fotí a já se takovýma fotkama určo ráda pochlubím :). Obě velmi poctivě socializují, takže mi nezbývá než říct: "Tak se mi holky líbíte!" :).


/17. 5. 2012/

Klubová výstava českého HW klubu

V sobotu se pořádala jedna z nejvýznamnějších akcí českého Hw klubu, klubová výstava v Knížecím rybníku u Tábora. Na tuto výstavu bylo přihlášeno 167 hovawartů! K posuzování byly přizvány rozhodčí Sabine Kerschner (AT), Elisabeth Kapsch (AT) a Dušica Bučer (SLO).

Naši chovatelskou stanici reprezentovali 3 zástupci z vrhu A a B.

Nejlépe se vedlo Assanovi, který se z 25 psů ze třídy otevřené probojoval do první top čtyřky a následně se umístil na krásném druhém místě. Výsledek tedy V2, r. CAC!

Do třídy otevřené psů nastoupil také Aristo (Argišek), který kvůli srsti odešel s ohodnocením VD.

Z našeho B vrhu nás reprezentovala ve třídě otevřené fen Berry, která získala potřebnou V z klubové výstavy.

Všem třem moc děkuji za hezkou reprezentaci a moc děkuji za účast!

Z našeho čerstvého vrhu C se na tuto významnou akci přijely podívat 3 holky, Caramba, Calantha a Carisma. Holky se spolu vyřádily a věřím, že jim tato velká událost jen prospěla :).

Za fotečky moc děkuji naší "rodinné" fotografce, Janě Hnátkové  a Míše Václavů.


/16. 5. 2012/

MVP Praha


Assanovi se dnes opět dařilo a v konkurenci dalších 6 psů si na MVP v Praze vyběhal známku V1 CAC! Posuzoval německý rozhodčí, pan Helge Ludwig.

Majitelům moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci naší chovatelské stanice :).


/6. 5. 2012/

Jak rostou...Caramba, Carina, Calantha, Carisma, Cure a Carat


Majitelé štěňat z našeho C vrhu nás zasypávají krásnými fotkami. Moc jim za ně děkujeme a přikládáme :).


/2. 5. 2012/

HW školka v Praze v Letňanech

Český hovawart klub pořádal v Praze v ZKO Letňany hovawartí školku. Zúčastnili se jí i naši 2 odchovanci z vrhu C, teprve 9 týdnů staří, Caramba a Cerokee. Školku jsme pojali především socializačně a oba dva si vedli moc dobře.

Moc děkuji oběma majitelům štěňátek za účast ve školce a za prima strávené sobotní dopoledne :).

Za krásné fotečky moc děkuji Janě Hnátkové, majitelce naší Caramby :).


/15. 4. 2012/

Pozdravy od Cura

Majitelé štěňátek mi dělají opravdu radost. Posílají spoustu fotek s informacemi o štěňátkách, jak se jim daří a jak se zabydleli v nových rodinách. Všem moc děkujeme!

Tentokrát přinášíme fotečky od Cura alias Andyho :).


/11. 4. 2012/

Pozdravy od Caratka


Od majitelů Caratka nám přišly krásné fotečky z prvních dnů v novém domově. Moc děkujeme!


/10. 4. 2012/

Další pozdrav od Colji


Přidávám další fotečky od Colji z nového domova  :).


/9. 4. 2012/

Další fotečky z nových domovů!


Majitelé štěňátak nám poslali spoustu krásných fotek z nových domovů!  Moc jim tímto děkuji!

Všem dělají štěňátka jen radost a to je pro mě nejdůležitější!

Zároveň chci poděkovat chovatelům, kteří naší chovatelskou stanici doporučili a našli nám tak bezva majitele pro naše štěňátka! :).


/7. 4. 2012/

Odchody štěňátek


Čtvrtek byl prvním dnem smutného období v naší chovatelské stanici. Štěňátka začínají odcházet do nových domovů. Ve čtvrtek odešla Caramba, Cure a Carisma, dnes odešli Carat, Colja a Calantha. Takže jsme osiřeli na 4 štěňátka a při dnešní procházkách to bylo opravdu znát.

Od většiny majitelů štěňátek máme informace, že se štětňátka pěkně zabydlela. Přinášíme fotky z nových domovů, za které majitelům moc děkujeme!

Zítra nás opustí Cliff, Cassie a Carinka a v úterý Cerokee :).


/6. 4. 2012/

Assan je již po 4. otcem!


Náš Assan a Eazy Bukový háj jsou hrdnými rodiči 9 štěňátek!

Štěňátka se narodila ve složení 5 holek (3 čzn, 2 plavé) a 4 kluci (3 čzn a 1 plavý)!

V případě zájmu o štěňátka kontaktujte chovatelku z CHS Z Podbrdských lesů.


/4. 4. 2012/

Poslední hromadný výlet

Poslední společný den jsme si všichni vyrazili do lesa. Od zítřka nám štěňátka začnou odcházet do nových domovů. Věříme, že jsem jim našla bezva páníčky, kterým budou štěňátka dělat stejnou radost, jako dělají mě :).


/4. 4. 2012/

Fotečky od Kirsten


Díky Kirsten Heinrich (majitelky Axela) máme památné fotky z návštěvy štěňátek :). Tady jsou:


/3. 4. 2012/

Návštěvy štěňátek


Termín odběru se bohužel nekompromisně blíží a tak se ještě někteří opozdilci chodí na štěňátka podívat, dokud jsou ještě všichni pohromadě. A nebyly to jen lidské návštěvy :). Přijela se na štěnda podívat i Papušky kamarádka, jezevčice Nelly, která se před štěnda "nosila" jak pávice a štěnda jí zvědavě okukovala, co je to za podivné zvíře :).

Dnes nás neplánovaně z rodinných důvodů opustili i majitelé Axela v. Wilden Jäger, kteří tu měli setrvat přes noc. Štěnda se jim moc líbila, se všemi se pomuchlovali. Mně samozřejmě zajímalo, jak se jim líbí povahy štěňátek, kteří se jim pěkně převedli se vším všudy. Dle slov majitelky Axela je to velmi kontaktní a nejživější vrh po Axelovi. Za což jsem moc ráda, protože mi tento vrh dělá jen samou radost a věřím, že poprvé ukápne i slza při jejich odchodech, protože mi tento vrh strašně moc sedl se vším všudy :). Bohužel jsem nepočítala s tak náhlým odjezdem, takže nemáme ani fotky :(

Zítra štěnda čeká další návštěva z Německa a pak už kontrola vrhu a ve čtvrtek se již pár štěňátek vydá do nových domovů :).

Pár foto ještě všech štěňátek zde:


/2. 4. 2012/

7. týden portréty


Samozřejmě jsem nezapomněla na portréty jednotlivých štěňátek. Za profesionální fotky moc děkujeme Janě Hnátkové!

Více nádherných foteček najdete v opět v jednotlivých složkách štěňat.


/31. 3. 2012/

7. týden

Štěňátka vkročila do 7. týdne. Mají za sebou již očkování a čipování. Většina štěňátek při obou činnostech ani nepípla, jsou moc stateční :).

V tomto týdnu budeme pokračovat v socializaci. Větrné počasí se nám akorát hodí. Všechno lítá,vlaje, práská a tak se štěňátka opět seznamují s dalšími situacemi.

Jako na objednávku nám tu zatarasili silnici, takže jsme teď ve slepé ulici a nejezdí nám sem žádná auta. Proto chodíme společně několikrát denně bez obav venčit k silnici. Štěňátka tak konají potřebu již venku :). Jsou to malí šikulové :). Pár fotek z venčení a z blbnutí na zahradě zde:


/31. 3. 2012/

Seznamujeme se s cizím prostředím

7. týden věku štěňat se blíží, takže nic nebrání tomu, začít štěňátka seznamovat taky s jiným prostředím, než na jaký jsou zvyklá. V našem případě to jsou další části zahrady a domácnost. Seznámení probíhá jak hromadně, tak i v těžší formě, samostatně po jednom.

Zítra budou mít štěńátka velmi náročný den. Pojedou autem k veterináři, který každé štěňátko prohlídne, naočkuje a očipuje. Od následujícího dne tradáá na výlety  :).

Fotky z dneška:


/28. 3. 2012/

Portréty štěňat

Přidávám aktuální fotky štěňat z 6. týdne. Více fotek mají štěňátka opět ve svých složkách (Vrhy - Vrh C)


/25. 3. 2012/

Návštěva z Německa a další fotky z víkendu

V neděli nás navštívila chovatelka Pyper, paní Elfi Schöne z CHS Taubenbrücke. Moc nás pochválila, jak dbáme na správnou socializaci štěňat, což samozřejmě potěší :). Zároveň si všechna štěňátka prohlédla a moc se jí líbila.

Přidávám pár nových fotek z víkendu. Sice to vypadá, jako by u nás vybuchla bomba, ale čím víc věcí, tím lépe pro stěnda :).


/25. 3. 2012/

Štěňátka mají 6 týdnů!

Štěňátka jsou o týden zase starší, jsou stále drzejší a chytřejší. Hřiště jim začíná být malé, takže začneme pomalu s výlety a průzkumy po celé zahradě a v domě. Samozřejmě přidávám nové a nové věci ke hrám a k poznání :).

Portréty budou opět během víkendu :).


/23. 3. 2012/

Charakteristiky štěňat


Pro snažší rozhodování potenciálních zájemců při výběru štěňátek, jsem ke každému štěněti připsala pár slov, která jej nejvíce vystihují. Viz Vrhy - Vrh C.


/20. 3. 2012/

Portréty štěňat v 5. týdnu

Slíbené portréty jsou tu. Více fotek jsou opět v jednotlivých složkách štěňát (Vrhy - vrh C).


/18. 3. 2012/

Další fotečky z víkendu


Vzhledem k tomu, že mi dělají štěňátka obrovskou radost, tak si je musím stále fotit při jejich hrátkách. Povahově jsou úžasní, jsem s nimi moc spokojená. Jsou velmi kontaktní, hraví, temperamentní, zvídaví, s výrazným zájmem o kořist. Exteriérově je to velmi vydařený, vyrovnaný vrh :). Přesně taková štěňátka jsem si představovala :).

Fotky z neděle zde:


/18. 3. 2012/

Řádíme venku

Přinášíme nové fotečky ze sobotního dopoledne, které bylo opět ve znamení návštěv. Postupně přidáváme nové a nové rušivé elementy, se kterými můžou štěňátka přijít do styku. Všechna štěňátka je chodí suverénně a se zájmem prozkoumávat. Za domem nám probíhají akorát dělnické práce, tak to mají všechno i s rušivými zvuky :). Za pár dní přidáme další zajímavé věci :).


/17. 3. 2012/

Štěňátka mají 5 týdnů!

5. týden života štěňátek sebou přináší krásné slunné počasí a tak štěňátka mohla konečně vyrazit ven. A aby se venku nenudili, tak jsem jim připravila pár překážek pro zábavu. Postupně budeme přidávat další nástrahy, jak akustické, tak optické, aby byla štěňátka připravena do budoucna na nástrahy života :). Určitě se spolu vyřádíme :).

Portréty jednotlivých štěňat opět brzy...


/15. 3. 2012/

Berry TB


Máme nové fotečky 2leté Berči (Resie x Nasthy), na kterou se moc budeme těšit na výstavě v Knížecím rybníku :). Majitelům moc děkuji za fotky!


/12. 3. 2012/

Portréty jednotlivých štěňátek


Slíbené fotky jsou tu. Více nově pořízených fotek najdete v jednotlivých složkách štěňat v sekci Vrhy - vrh C


/11. 3. 2012/

Štěňátka mají 4 týdny!

Další týden je za námi :). Štěňátkům narostly zoubky, což se moc nelíbí našemu synovi Tobíkovi, protože ho stále okusují. Ale  má je strašně moc rád, chodí se na ně stále dívat, hraje si s nimi. Často ho musím až násílím od nich odvést. Určitě od něho dostanou dobrou školu do života :).

Konečně se nám taky udělalo zase hezky a štěňátka mohla jít tak poprvé na chvilku ven!

Portréty jednotlivých štěňátek plánujeme na víkend, teď několik hromadných. Z důvodu většího množství fotek jsem je vložila na rajče. Podívat se můžete zde:


/9. 3. 2012/

Argišek na sobě pracuje :)


Alenka s Argiškem (Aristo TB) pilně cvičí a jde jim to spolu skvěle! Argišek se i velmi zlepšil na obranách. Krátké video z obran zde, prezentační fotky z výcvikového dne s Mirkem Valentinem zde. Za poskytnutí obou materiálu moc děkujeme Ále a Ále :).


/6. 3. 2012/

Náš Assan bude opět otcem!


Radostná zpráva přišla od majitelů Eazy Bukový háj! Eazy je březí a tak se můžeme kolem 5. dubna 2012 těšit na narození dalších štěňátek po našem Assanovi!

Vzhledem k podmínkám stanovených HwK ČR pro nově zbonitované psy, má Assan do 15.5.2012 volné už pouze jedno krytí (pokud bude samozřejmě úspěšné).

Od 16. 5. 2012 mu nabíhá druhá roční lhůta, opět s omezením na 5 úspěšných krytí.

Děkujeme za pochopení.


/5. 3. 2012/

IHA München


Assan vyrazil se svými páníčky na mezinárodní výstavu do Mnichova. Bohužel dlouhodobá pracovní vytíženost neumožňovala fyzickou aktivitu Assana, což se na něm samozřejmě podepsalo. Pan rozhodčí P. Walter ohodnotil Assana  kvůli tloušťce známkou VD 2. Škoda, ale věřím, že na  tom teď zapracují a příště bude líp :).


/4. 3. 2012/

Další várka fotek - 22. den

Vzhledem k tomu, že náplní štěňátek již není jen spaní a papání, přinesla jsem štěňátkům další hračky, do kterých se s nadšením vrhli a přemohli. Už mají za sebou 2 návštěvy :). Joo, berou to všechno hopem :).

Fotky zde:


/2. 3. 2012/

Štěňátka mají 3 týdny!


3. týden je pro štěňátka velmi významný. Učí se jíst ze společné misky, začínají si pochodovat po celé místnosti, hrají si mezi sebou a radostně vrtí ocáskem, když mě vidí :). Všichni krásně prospívají, je radost na ně pohledět. Každý týden je na nich velmi znát!

Opět pár hromadných foteček zde. Fotky jednotlivých štěňák opět v jejich složkách (Vrhy - Vrh C).


/1. 3. 2012/

Fotky štěňat z 2. týdne

Slíbené fotečky štěňátek z 2. týdne života jsou tu!

Fotky jednotlivých štěňat jsou opět v jejich složkách (Vrhy - Vrh C). Teď pár hromadných zde:


/27. 2. 2012/

Štěňátka mají 2. týden života!


Tak máme další týden za sebou. Všechna štěňátka koukají již na svět otevřenýma očičkama a začínají se také už pohybovat ve své bedýnce na vratkých nožičkách :).

Fotky jednotlivých štěňátek budou opět o víkendu, teď jedna hromadná zde:


/23. 2. 2012/

Vrh B


Všem štěňátkům z vrhu B přejeme všechno nejlepší k jejich 2. narozeninám!


/21. 2. 2012/

Štěňátka mají 1. týden!


Štěňátka mají za sebou první týden života! Strašně to letí. Zatím buď spí nebo cucají mlíčko od maminky, která má s nima velkou trpělivost. Náš syn Tobík je z nich moc nadšený, pokaždé se chodí se mnou s nima mazlíkovat a hladit :).

Každé štěňátko už má svoji složku, ve které najdete, jak každé roste. Viz sekce Vrhy - Vrh C.

(Neue Fotos aus der 1. Woche gibt´s in der Sektion Vrhy - Vrh C)

Jedna hromadná fotka zde:


/18. 2. 2012/

Fotky štěňat 4. den


Pořídila jsme nové fotečky, tentokrát již kompletního vrhu C. Všechna štěňátka prospívají, mamka Pyper se o ně dobře stará. Co víc si přát? :).

Fotky zde:


/13. 2. 2012/

Fotky z 1. dne


Pořídila jsem fotky několika štěňátek z našeho čerstvě narozeného vrhu C. Některá štěňátka jsem nestihla, ale pro příště se polepším, aby bylo nafoceno všech 10 :).


/10. 2. 2012/

Máme štěňátka!


Pyper a Axelovi se včera narodilo 10 krásných, zdravých a čilých štěňátek!

Všechna štěňátka jsou černá se znaky!

Složení je půl na půl :). 5 kluků a 5 holek :).

První fotka štěňátek zde:


/10. 2. 2012/

Volná štěňátka ihned k odběru!


V CHS z Dubového lesa čekají na své páníčky ještě 1 fenka černá se znaky (Amy) a uvolněný krásný pes černý se znaky (Anakin).

CHS od Dabale zadá krásnou černou mohutnou fenku (Cynthie).

Více informací o štěňátkách naleznete na web stránkách výše uvedených chovatelských stanic.


/8. 2. 2012/

Fotky březí Pyper


Přidávám pár foteček Pyper v 7. - 8. týdnu březosti. Elánu a temperamentu má stále na rozdávání.

Ještě týden a už to vypukne... :).


/6. 2. 2012/

Návštěva štěňátek po Assanovi již potřetí!


Máme za sebou již třetí návštěvu Assanových potomků. Tentokrát ze spojení s Bessy ze Stříbrných kaskád. Musím říci, že se mi tento vrh velmi líbil. Vrh je velmi vyrovnaný a k tomu ještě všechna štěňatka velmi kontaktní :).

Na svoji rodinu čeká ještě velmi milá, kontaktní fenka černá se znaky! Doporučuji!

V případě zájmu kontaktujte chovatele z CHS z Dubového lesa.

Foto z návštěvy zde:


/4. 2. 2012/

Štěňata po Assanovi


Pro budoucí zájemce o krytí s Assanem, jsem vložila do jeho složky (Krycí psi) fotky potomků, které jsme byli spolu s majiteli Assana navštívit.

I vyrovnanost vrhů (typ, povahy, atp.) s různými fenami jsou podle mého názoru dalším faktorem kvality plemeníka.

A vzhledem k tomu, že se sama orientuji (mimo jiné) mezi plemeníky dle jeho potomků (pokud nějaké má), chtěla bych případným zájemcům o krytí tuto možnost nabídnout bez náročného vyhledávání na různých webech :).

Zatím je možnost srovnání ze 2 vrhů, ale brzy chceme navštívit další potomky, kteří půjdou začátkem února do světa, tentokrát v CHS z Dubového lesa :).


/17. 1. 2012/

Štěňátka ihned k odběru!


Opět jsem byla navštívit štěňátka po našem Assanovi, tentokrát v chovatelské stanici od Dabele. Po otevření vrátek se na mě všichni sesypali a s nadšením se vrhli na tašku, kterou jsem si sebou přinesla. Vytahali z ní všechno možné a začli se o vše mezi sebou přetahovat. Všechna štěňátka se do hry s nadšením vrhla. Udělali na mě velký dojem, co se týče povahy :).

Ještě 6 štěňátek je volných!

2 čzn psi, 2 čzn feny a 2 černé feny!

Foto z návštěvy zde:


/15. 1. 2012/

Volná štěňátka po našem Assanovi!


V chovatelské stanici Z dubového lesa čekají na své páníčky poslední 4 fenky černé se znaky! Vrh je po exteriérové stránce velmi vydařený, mohutná kostra, pěkné hlavy. Zároveň má většina štěňátek ideálně rozložené znaky s krásnou barvou znaků. Z povahového hlediska se štěnda jeví jako velmi temperamentní, nebojácná s velkou nákloností k lidem.

V případě zájmu můžete kontaktovat chovatele z Dubového lesa (středočeský kraj).

Odběr začátkem února 2012!


/11. 1. 2012/

Nabídka štěňátek


Pro zájemce o štěňátka jsem provedla aktualizaci sekce Nabídka štěňátek, kde se můžete dočíst pár informací o otci našich štěňat.


/4. 1. 2012/

Březost potvrzena!


Jsem moc ráda, že sebou první aktualita v roce 2012 přináší výborné zprávy!

Pyper je březí a vypadá to na pěknou kupu štěňátek :).

Porod očekáváme kolem 14. 2. 2012! Už se nemůžeme dočkat :)


/3. 1. 2012/

Další zprávy